Черкаська міськрада пропонує накласти мораторій на "публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах"

У Черкасах депутати міськради рекомендують мораторій на публічне використання російської мови.

Як інформують у Черкаській обласній організації ВО "Свобода", 21 березня відповідне рішення з метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі; задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації підтримали більшістю голосів депутати Черкаської міської ради. З такою ініціативою виступила фракція ВО “Свобода”.

Таким чином у Черкасах рекомендують встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території міста до моменту повного припинення окупації частини території України. Доручили виконавчому комітету Черкаської міської ради вжити заходів щодо створення міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості та правоохоронних органів) – з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території міста Черкаси. Звернулися до Черкаської обласної ради з пропозицією ухвалити аналогічне рішення щодо встановлення на відповідній території мораторію на публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації території України. Доручили департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради підготувати та винести на розгляд Черкаської міської ради звернення до Верховної Ради України щодо необхідності внесення змін до законодавчих актів України стосовно заборони публічного відтворення аудіовізуальних творів мовою держави-агресора. Контроль за виконанням рішення покласти на департамент організаційного забезпечення Черкаської міської ради.

“Четвертий рік Україна є ціллю прямої агресії Російської Федерації. За цей час опинились в окупації Автономна Республіка Крим, а також окремі регіони Донецької та Луганської областей. Жертвами агресії стали тисячі наших громадян, мільйонам довелось покинути свої домівки, утікаючи від війни. Значними є також економічні збитки – внаслідок бойових дій постраждали численні об’єкти інфраструктури, ряд великих промислових об’єктів були або вивезені до Росії, або привласнені терористичними угрупуваннями. Агресія спричинила важку економічну кризу і стала одним з факторів падіння рівня життя українців. Невід’ємною складовою геополітичної стратегії держави-агресора є культурна експансія у сусідніх державах, у тому числі і нашій. Поширення і посилення ролі російської мови та культури у пострадянських країнах виявилось дієвим інструментом забезпечення необхідної лояльності населення Москві, або зручним приводом для агресії, як це сталося у випадку України” – пояснює нагальність прийняття рішення про мораторій на публічне використання російської мови депутат-свободівець Антон Ведула.
22.03.2019 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter