Голова обласного штабу Тимошенко Юрій Тренкін спростовує обвинувачення прокуратури

Депутат Черкаської міської ради Юрій Тренкін заявляє, що звинувачення прокуратури в його бік є абсолютно безпідставними і пов’язані з тим, що він очолює обласний виборчий штаб Юлії Тимошенко. Про це інформує zmi.ck.ua.

Про це він заявив під час прес-конференції сьогодні, 5 березня.

Нагадаємо, що днями Тренкіну вручили підозру в тому, що він, будучи головою однієї з постійних депутатських комісій, організував і очолив злочинну групу, в яку увійшли два директора черкаських приватних товариств, які діючи під його керівництвом (як фактичного власника товариств), упродовж 2016-2018 років, шляхом видачі та використання завідомо підроблених офіційних документів про неіснуючі фінансово-господарські відносини, ухилилися від сплати податків на суму 4,6 млн. грн. Крім того, у прокуратурі зазначають, що члени злочинної групи упродовж 2016 року, шляхом завищення вартості підрядних робіт із капітального ремонту об’єктів інфраструктури міста (від ред. - йдеться про зупинові комплекси), заволоділи бюджетними коштами на суму 1,7 млн. грн.

Однак під час зустрічі із журналістами Юрій Тренкін спростував кожне із обвинувачень, надавши відповідні документи.

Так, як зазначив депутат стосовно ухиляння від сплати податків, уся доказова база звинувачення ґрунтується на тому, що між двома юридичними підприємствами ТОВ «Хлібний дім - Україна», яке належить сім’ї депутата, і ТОВ «Промбуд Індустрія», керівником якої був голова обласної організації «Батьківщина Молода»» Євгеній Щербина, вели безтоварні операції. Втім, рішенням Господарського суду міста Києва від 9.08.2018 року, яке вступило в законну силу, встановлено , що між ТОВ «Промбуд Індустрія» та ТОВ "Інвест-Юніон"є господарські відносини.

Зазначимо, що підприємство "Інвест-Юніон" фігурує у підозрі як підприємство, через яке "схема" втілювалася у життя.

"Рішення підтверджує господарські відносини і наявність факту товарних операцій між ними. Другий доказ: я вже три місяці назад знав, що прокуратура мною займається. Це «дивним чином» співпало з моїм призначення на посаду очільника обласного штабу Юлії Тимошенко. Готуючись до цього, нами була замовлена аудиторська перевірка ТОВ «Промбуд Індустрія», якому інкримінують ухилення від сплати податків. Жодних правопорушень фінансово-господарської діяльності за увесь час управління даної структури Щербиною не виявлено", - зазначив Юрій Тренкін.

Щодо обвинувачення у заволодінні бюджетними коштами на суму 1,7 млн грн депутат пояснив, що йдеться про зупинові комплекси, які в 2016 році встановлювало ТОВ «Промбуд Індустрія», адже мали договір із КП «ЧЕЛУАШ». Тренкін повідомив, що цю справу щодо цього в прокуратурі вже відкривали, але кримінальне провадження закрили ще 21 липня 2017 року через відсутність порушень з боку ТОВ «Промбуд Індустрія», відповідно до проведених експертиз перевірки слідчим управлінням МВС Черкаської області.

"У листопаді 2018, коли якраз я очолив обласний виборчий штаб, прокурор області скасовував постанову про закриття і відкрив заново справу. У підозрі висловлене припущення, що там мають бути зловживання;", - зазначив Тренкін.

Він наголосив, що жодних доказів цього немає.

"Хтось із працівників департаменту у вказаному форматі підтвердив та повідомив, що вказане товариство виконує роботи по найнижчій ціні, а також що Щербина є довіреною особою депутата Черкаської міської ради", - зачитав Тренкін із документу.

Він також зазначив, що його це питання стосується лише тим, що він є головою бюджетної комісії.

"Голова бюджетної комісії відрізняється від члена бюджетної комісії виключно тим, що він її скликає. А право голосу голова має, як і інші члени комісії. До того ж, бюджетна комісія не приймала жодного рішення стосовно кількості якості місця розташування підрядника по об’єктам стосовно зупинкових комплексів", - сказав Тренкін.

Далі він заявив, що прокуратуру не цікавлять вказані вище підприємства, їм потрібно було «прив’язати» його прізвище, саме тому, на думку Тренкіна, він «став» організатором злочинного угрупування.

Як стало відомо під час прес-конференції, за кожного фігуранта справи прокуратура просить заставу у розмірі 7 млн грн.

"Жодної копійки вносити не буду. Навіть, якщо вона буде 1 грн. Внесення залогу, на мою думку, є підтвердженням своєї вини. Ми звернулися в усю відповідні органи. Можливо, це не дасть результатів. Надія на суди, що вони є незааганжованими і розберуться у справі", - зазначив насамкінець Юрій Тренкін.
05.03.2019 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter