Сесія міськради Черкас не відбулася черезі відсутність кворуму. Бондаренко обурився...

Сесія міськради Черкас не відбулася черезі відсутність кворуму. Бондаренко обурився... З 42-ох депутатів на засіданні сьогоднішньої сесії Черкаської міськради з’явилось лише 15. Тоді як мінімально для кворуму та початку роботи сесії необхідно, аби в залі зареєструвалось 22 обранці.

Як інформують у міськраді Черкас, Анатолія Бондаренка (який з’явився на сесію попри те, що перебуває на лікарняному) обурив факт чергового ігнорування депутатами виконання своїх безпосередніх обов’язків перед виборцями:

– Не знаю, коли наші депутати висловлять таку ласку зібратись на сесію, і які потрібно зробити дії, аби вони прийшли та проголосували за бюджет. Відзначу, сьогодні ми не розглядаємо бюджет розвитку. Це ж не капітальні видатки. А винятково – загальний фонд. Це – зарплати бюджетникам, податки, фінансування міських програм, комунальних платежів тощо. Не розумію такої позиції депутатів. Нині сам – хворію, але приїхав на сесію. Вважаю, що це – мій обов’язок. Така робота міської ради не має права на існування. І я вчергове кажу депутатам, що треба скласти мандати і йти на вибори та не глумитись перед громадою. Те, що зараз відбувається, – неприпустимо за всіма нормами моралі і поведінки депутатів, – наголосив міський голова.

Водночас повідомив, що з цього приводу наступного тижня скликатиме погоджувальну раду.

Зі свого боку, зауважив, що готовий до публічної дискусії з усіма депутатами, зокрема, щодо розгляду проекту міського бюджету. І вважає досить демократичним підходом, коли влада й опозиція відкрито обговорює, надає пропозиції, зауваження. Приміром, що варто змінити чи відкоригувати у проекті рішення «Про міський бюджет на 2019 рік», який би мав розглядатись сьогодні на сесії.

– Зараз немає дискусії. Оскільки депутати прагнуть розподіляти бюджет десь поза сесією міської ради, десь у кабінетах «під столом». Просто розпорошити бюджет по округам. Я ж цього не дозволю і вимагаю публічної дискусії – тут у залі. Той проект, який подав на розгляд виконкому, був з бюджетом розвитку. Там були великі об’єкти, які б передбачали фінансування близько 300 мільйонів на капітальні ремонти доріг, 15 мільйонів – на поточні ремонти тротуарів, 50 мільйонів на придбання комунальної техніки. Стільки ж – на освіту та на придбання медичного обладнання, а також – видатки по міським програмам. Натомість депутати пропонують «розтягнути» весь бюджет розвитку по своїм округам. Це як не парканчик, то дитячий майданчик! Погоджуюсь – це теж треба робити. Але якщо ми за таким принципом розподілятимемо бюджет, то ні про який розвиток Черкас не може бути й мови, – акцентував Анатолій Васильович.

Тоді як, коментуючи емоційний виступ на сесійному засіданні голови обласного осередку політв’язнів та репресованих Миколи Кривоноса щодо такої зневажливої поведінки депутатів, Анатолій Бондаренко відзначив:

– Це – крик душі, який свідчить, що вже наболіло. Думаю, люди скоро піднімуться і цих депутатів виженуть «поганою мітлою» з сесійної зали.
10.01.2019 14:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter