У Черкасах презентували «Владометр»

У Черкасах презентували  «Владометр» Відтепер діяльність регіональних депутатів-мажоритарників та місцевих політиків стане предметом прискіпливої уваги громадськості – моніторинг їх дій та аналіз виконання даних ними обіцянок стане новим напрямком роботи всеукраїнського проекту «Владометр». Про це йшлося у Черкаському прес-клубі під час презентації веб-проекту «Владометр», метою якого є громадський моніторинг обіцянок, які дають політики.
- «Владометр» - це нова форма суспільного контролю за владою, якою ми прагнемо подолати проблему короткої пам’яті політиків, - констатував керуючий редактор проекту «Владометр» Тарас Фролов. – «Владометр» формує базу обіцянок українських політиків і політичних партій та аналізує рівень їх виконання. Проект шукає і знаходить відповіді на питання: «Які обіцянки давали українські політики – і які з них не виконали? Хто з українських політиків найчастіше не дотримується свого слова або дає абсурдні обіцянки?» Ми прагнемо до того, аби українська політика більш прозорою і менш популістською. Об'єктами прискіпливого суспільного моніторингу є Президент України, Прем'єр-Міністр, члени уряду, народні депутати, політики та чиновники. До моніторингу «Владометру» політики ставляться з інтересом – хтось обурюється, хтось надсилає спростування.
Тарас Фролов підкреслив, що метою проекту є не заганяння політиків до глухого кута – а, навпаки, надання їм можливості висвітлити перед громадськістю свою роботу.
Кожну нову обіцянку, яку може додати до інтернет-ресурсу будь-яка людина (і після перевірки її також буде опубліковано), «Владометр» класифікує за стадіями виконання: «виконана», «невиконана», «у роботі», «глухий кут» або «компроміс». Наразі база політичних обіцянок «Владометру» нараховує 3,5 тисячі декларацій українських політиків, 2 тисячі із яких перебувають «у роботі».
- Сьогодні ми досліджуємо програми обраних мажоритарників – що саме вони обіцяли та яке це реально можливо виконати. Ми започатковуємо нову тематичну рубрику «Детектор відповідальності», яка буде містити аналіз виконання обіцянок місцевих політиків, завдань, задекларованих у програмах політичних партій, а також моніторинг діяльності регіональних депутатів-мажоритарників, - констатував Тарас Фролов. - Ідея такої ініціативи виникла із бажання надати можливість громадянам у різних регіонах України тримати діяльність місцевих політиків під постійним суспільним контролем - та спрямована на аудиторію, яка цікавиться діяльністю обраних депутатів і готова стежити за тим, як вони виконуватимуть свої політичні обіцянки та декларації після завершення виборів. Нова ініціатива стартує одразу після виборів - із листопада 2012 року.
Проект «Владометр» має про що нагадати і черкаському міському голові Сергію Одаричу. Зокрема, як зазначив Тарас Фролов, вони зібрали обіцянки черкаського мера стосовно музею науки, ремонту доріг, випуску муніципальних облігацій, програми торгівлі квітами – і хочуть запросити Сергія Одарича до участі у веб-конференції, аби почути про те, що уже зроблено і про причини досі не виконаного. Через зайнятість мера Черкас захід постійно відкладається. А от моніторити діяльність голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба «Владометр» не буде зовсім – оскільки у такому випадку йдеться не про відповідальність обраного політика, а як відповідність службовим обов’язкам призначеного чиновника.
Як приклад виконаних обіцянок політиків, Тарас Фролов навів обіцянку Президента України надати російській мові статус другої державної, а також –обіцянку мера Києва Олександра Попова не допустити знесення дитячого майданчика на Пейзажній алеї.
Частково виконаною було названо обіцянку мера Тернополя Сергія Надала прокласти підігрів під тротуарами міста, аби мешканці могли нормально пересуватися ними взимку – підігрів було лише частково проведено під одним із тротуарів міста.
Щодо невиконаної обіцянки, то тут у якості прикладу Тарас Фролов навів обіцянку Президента України, що 2 роки тому клявся зняти шкуру з мера Херсону Володимира Сальдо – чиновник лишився живим і навіть став народним депутатом України.
* * *
Для довідки: Проект «Владометр» виконується за підтримки “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
19.11.2012 11:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter