КВУ: Із 353 політичних партій України реально діючими можна вважати лише 20 % з них

КВУ: Із 353 політичних партій України реально діючими можна вважати лише 20 % з них Із 353 офіційно зареєстрованих в Україні партії лише 20% можна вважати реально діючими політичними силами. Такі висновки можна зробити, виходячи із аналізу звітів партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, вважають у КВУ.

Так, із 353 партій 79 партій, попри вимоги закону, взагалі не подали фінансовий звіт за ІІ квартал 2018 року. Ще 197 партій подали порожні документи, не вказавши жодних витрат за період квітня-червня 2018 року.

Схожі тенденції було зафіксовано й в попередні періоди. Так, за І квартал 2018 року не подали звіти 82 партії, подали порожні звіти – 180 політичних сил.

Серед відомих політсил, що де-факто подали порожні звіти, офіційно не витративши жодної копійки в травні-червні, такі партії як «Християнські соціалісти» Михайла Добкіна, «Слуга народу» Володимира Зеленського, «Громадсько-політична платформа Надії Савченко», «Українська морська партія С. Ківалова».

Також є частина партій, які показали символічні витрати: 28 партій витратили за три місяці від 13 грн. до 8 тис. грн.

Щоквартальне подання до Національного агентства з питань запобігання корупції фінансових звітів є однією з вимог Закону «Про політичні партії». Згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення порушення встановленого порядку або строків подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» (5100-6800 грн.).
11.10.2018 14:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter