Верховна Рада рекомендує ЦВК призначити повторні вибори для обрання Жуковської та Губського

Верховна Рада рекомендує ЦВК призначити повторні вибори для обрання Жуковської та Губського Верховна Рада рекомендує Центральній виборчій комісії призначити повторні вибори народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 і 223. За відповідну постанову проголосувало 268 депутатів.
Проект постанови не підтримали депутати від опозиції.
У поставнові також йдеться про рекомендації Кабміну "вжити невідкладних заходів щодо забезпечення у встановленому порядку фінансування повторних виборів" в цих округах.
Автором постанови "Про звернення Центральної виборчої комісії з приводу виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах №№ 94, 132, 194, 197 і 223" є депутат фракції Партії регіонів - Олександр Козуб.
Нагадаємо, 5 листопада ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в одномандатних округах: 94, 132, 194, 197, 223. ЦВК пропонує провести повторні вибори у цих округах і звернутися до Верховної Ради з відповідною пропозицією.
Голова парламентського комітету з питань державного будівництва й місцевого самоврядування, член фракції НУ – НС Юрій Ключковський вважає, що парламент не має повноважень розглядати призначення повторних виборів депутатів Верховної Ради у мажоритарних округах.
Спікер Володимир Литвин вважає, що ЦВК не мала права ухвалювати цю постанову.
Натомість в ПР вважають законною пропозицію ЦВК про перевибори в кількох округах.
Опозиція у свою чергу має намір оскаржити рішення ЦВК про перевибори на п’яти проблемних округах.
Тиждень
06.11.2012 16:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter