Близько 200 черкащан на Соборній площі вимагали змін до виборчої системи в Україні

Близько 200 черкащан на Соборній площі вимагали змін до виборчої системи в Україні 15 травня на Соборній площі Черкас з ініціативи громадської організації «Centre UA» та представників політичних партій «Рух нових сил», «Самопоміч», «Демократичний Альянс», «Батьківщина», «Свобода», «Громадянська позиція», «Національний корпус» та ряду інших пройшла Всеукраїнська акція "НІ - виборам за законом Януковича” , Громадські й політичні активісти закликали Парламент ухвалити в другому читанні та в цілому проекту Виборчого кодексу (№3112-1), що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Понад 200 учасників акції вимагали скасувати корумповану виборчу систему та перейти до пропорційної системи із відкритими регіональними списками (законопроект № 3112-1).

Минуло 7 місяців з моменту ухвалення виборчої реформи в першому читанні. На сьогодні представники робочої групи з розгляду правок до Виборчого кодексу опрацювали тільки 10% правок відповідно до поданих 4500. Аби вибори в 2019 році відбулись за якісно новою системою, Парламент має терміново доопрацювати та фіналізувати текст кодексу для розгляду в сесійній залі.

Новий закон сприятиме оновленню політичної еліти та впровадженню відповідальної політики. Наступні чергові вибори до Верховної Ради відбудуться восени 2019 року. Фактична виборча кампанія триватиме вже з початку 2019, тож нові правила потрібно приймати до кінця цієї сесії.

Щоб нагадати депутатам про їхні зобов’язання, ініціатори акції зареєстрували звернення до Черкаської облради з проханням звернутися до Верховної Ради України з вимогою негайно прийняти в цілому проект Виборчого кодексу (законопроект № 3112-1) та встановити пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками.

Політики Черкащини наголошують, що Україні необхідно скасувати корупційну мажоритарну складову виборчої системи, ухваленої в інтересах та на догоду Віктору Януковичу. Так само варто відмовитись від закритих партійних списків, прохідні місця в яких продаються здебільшого кандидатам з Києва — вони не відстоюють інтереси громадян усієї країни.

Змінити виборчу систему обіцяв Петро Порошенко, коли балотувався на посаду Президента України в 2014 році, кажуть співорганізатори акції. Ухвалити новий виборчий закон з пропорційною системою та відкритими списками також зобов’язалися народні депутати чинного парламенту в Коаліційній угоді.
15.05.2018 14:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter