КВУ: на Черкащині головними порушниками виборчого законодавства стали мажоритарники

КВУ: на Черкащині головними порушниками виборчого законодавства стали мажоритарники Прес-служба Черкаської обласної організації КВУ поширила попередні висновки комплексного спостереження за процесом волевиявлення та підрахунку голосів в Черкаській області
Черкаська обласна організація Комітету виборців України здійснювала комплексний моніторинг перебігу виборчих процедур в день голосування та підрахунку голосів дільничними виборчими комісіями. Попередні висновки можна зробити вже зараз.
Волевиявлення пройшло в основному в спокійній атмосфері, проте ускладнення мали місце в ході підготовки та організації процесу встановлення результатів волевиявлення. Найбільш проблемними ланками виявились окремі окружні виборчі комісії. Найбільше тривожних ситуацій виникло в ОВК №198 та №200. Вони були викликані суттєвими ротаціями членів ДВК, яких забажали окремі суб’єкти виборчого процесу напередодні дня голосування. В підсумку, окружним комісіям вдалось увійти в нормальний режим роботи.
Нажаль не обійшлося без порушень, ступінь впливу яких на результат волевиявлення визначити поки що важко. Були відмічені перевищення середньостатистичної кількості осіб, які голосували вдома по окремих сільських дільницях округів №№ 197,198, 199, 200. Час, за який встигали проголосувати по сто виборців просто вражає, на це іноді витрачали всього годину. Оформлення відповідних заяв і медичних довідок не залишає сумніву в тому, що процес був організований ззовні. В окрузі №199 окремі ДВК з дозволу окружної комісії ходили одночасно з двома малими скриньками, розділивши список виборців. Кількість голосуючих на дому таком перевищувала статистично допустиму.
Були зафіксовані факти підвезення виборців В округах №№ 195 (с. Вознесенське), 197 (сел. Драбів), 198 (Кам’янка), 199 (Тальне). В Смілі та Кам’янці було зафіксовано пересування між дільницями автобусів з номерами Вінницької області. В Христинівському районі мала місце спроба ряду членів комісії залишити свої комісії без попередження та поважних причин. Це могло би поставити під загрозу процес підрахунку, але решта членів ДВК та спостерігачі наполегливо переконали втікачів повернутись до роботи. Це були представники тих самих «осіб спортивної зовнішності», які напередодні в значній кількості прибули до Умані з інших регіонів.
Спостерігачі та довірені особи кандидатів фіксували незаконну присутність на дільницях сільських голів, інших посадових осіб. З ВО №197 повідомили про існування вказівки від керівника відділу освіти Канівського МВК, щоб всі директори шкіл в обов’язковому порядку були на підрахунку голосів на ДВК, які знаходяться в їх школах. В окрузі № в селах Шарин, Ладижинка та Рижавка Уманського району сільські голови маскувались під журналістів, щоб бути під час підрахунку голосів на виборчих дільницях. Побачити посвідчення вдалося в сільського голови Шарина, воно видане від "Обьективной газеты".
На дільницях в с. Юрківка і Дмитрушки Уманського району відмічали, що були спроби змусити виборців показувати свої бюлетені перед тим як вкидати їх до скриньок.
В селі Майданецьке Тальнівського району спостерігач від «Батьківщини» намагався встановити кабінки для голосування так, як він вважав правильним. Комісією був складений протокол та порушник був виведений із складу спостерігачів. В Золотоноші на дільниці №710885 голова комісії не видав членам ДВК жодного протоколу, а забравши печатку та всі виборчі документи поїхав у міську раду. Услід за ним поїхали спостерігачі від партії «Батьківщина» з відеокамерою, які одразу склали акт про порушення і викликали міліцію.
На дільниці 711982 (палац "Дружба народів") ДВК провела засідання не у приміщенні для голосування, а в іншій кімнаті, де не могли бути присутні спостерігачі. На сусідній дільниці виборець виявив, що хтось розписався за нього в списку. На щастя, випадок виявився одиничним.
Перед входом у дільничну виборчу комісію № 710084 199-го виборчого округу у м. Жашкові Черкаської області активістка провладного кандидата-мажоритарника Валентина Ничипоренка агітувала виборців голосувати за кандидата. За фактом порушення законодавства було складено акти. В школі №1 м. Умань довірена особа кандидата Яценка, ректор державного педагогічного університету, прямо на ВД, агітувала голосувати за свого кандидата. Цей же навчальний заклад фігурує в повідомленням про штабний екзіт-пол кандидата Яценка. Студенти, судячи з усього, були задіяні в кампанії кандидата не без участі викладачів та адміністрації.
Було багато інших дрібних і не дуже порушень, інформація про які зараз обробляється.
В цілому ж, вибори можна порівняти з попередніми кампаніями таким чином. Партійний компонент пройшов з незначною кількістю порушень, основна їх маса прийшлась на кампанії мажоритарних кандидатів. На волевиявлення виборців могли вплинути прямий і непрямий підкуп, «чорні» політтехнології. Помітно меншою стає роль і значення адмінресурсу, хоча його прояви були досить частими.
29.10.2012 17:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
17:25 29.10.2012 Skin_:
Це були не вибори, а ринок бюлетнів, грязі та брехні.
Дякуємо всім за Ваші гріхи, Вашим дітям за ці вчинки "воздастца"
Рабами та каліками їм неодмінно стати.
В реальності та дійсному волевиявленні Черкащини партія влади набирає до 10 відсотків (І це переляки та дурні)По мажоритарникам стан справ той же. Наша козацька земля ніколи не приймала гніту загарбника, який на даний час є Донбаський.
НГО Руху опору "Антитулуб енд антиголовко"