Бондаренко: Бюджет Черкас на 2018 рік є компромісним

Як інформують у міськраді Черкас, після кількох годин емоційного обговорення та суперечок депутати таки ухвалили бюджет Черкас на 2018 рік. За цей документ із п’ятої спроби на сесії 29 січня проголосувало 22 міські обранці, ще 12 – утрималися й один висловився проти. Вони підтримали проект головного кошторису, погоджений виконавчим комітетом із правками постійних комісій. Утім, без врахування пропозицій, що стосувалися бюджету розвитку.

На думку міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, частина депутатського корпусу свідомо саботувала прийняття бюджету. Ухвалений документ мер називає "компромісним".

– Жоден бюджет, напевно, не може бути досконалим. Але, судячи з усього, частина депутатів навіть не збиралася голосувати за нього. Для них зараз головне у будь-який спосіб "протиснути" свій виконавчий комітет, який би вже працював із бюджетом, – прокоментував він журналістам. – Натомість проголосований сьогодні документ передбачає нарахування заробітної плати з урахуванням рівня інфляції, розрахунки за енергоносії тощо. Розподіл коштів по бюджету розвитку ми ще продовжимо обговорювати.

Загалом же голосування за бюджет Черкаською міською радою відбувалося під "пильним оком" громадських активістів та АТОвців, які прийшли на сесію. Під час розгляду проекту рішення обранців не хотіли випускати з сесійної зали.
Бондаренко: Бюджет Черкас на 2018 рік є компромісним

На початку сесії від імені обласної федерації профспілок до депутатів звернувся Петро Шевченко. Він вкотре нагадав, що Черкаси нині єдине місто без головного кошторису (його мали ухвалити ще до 25 грудня 2017 року) та вимагав його негайного розгляду. Мовляв, рішення в разі потреби можна відкоригувати впродовж поточного року.

Голова Координаційної ради учасників АТО Черкаської області Олександр Тіхонов наголосив: без зрушень із прийняттям бюджету політична криза в місті може перерости в економічну.

– Ми сьогодні тут виступаємо як люди, які хочуть і можуть змінити ситуацію, яка склалася в нашому місті. Ми маємо на це моральне право. Ці хлопці захищали Україну й вони – частина територіальної громади, – сказав він. – Сьогодні ми об’єднані як ніколи.

– Чотири роки тому в нашій країні відбулися події, які змінили долю і світогляд багатьох людей. Тих, хто захищав і продовжує захищати Україну, тих, які проживали на окупованих територіях і мали досить не «проукраїнську» позицію, – звернувся до обранців у залі представник «Національного корпусу» Дмитро Кухарчук. – На жаль, вони змінили світогляд не всіх людей. До багатьох розуміння так і не прийшло. Саме тому частина обранців сидить тут і тільки робить вигляд, що дбає про господарювання в місті. Ми сьогодні прийшли, аби простягнути вам руку допомоги, якщо ви самі не можете домовитися між собою.

"Батьківщинівець" Роман Діскант зауважив, що Черкасам потрібен не просто бюджет, а якісний фінансовий документ. Тож, на його думку, кожну з пропозицій колег потрібно зважити й опрацювати, але не в умовах поспіху.
Бондаренко: Бюджет Черкас на 2018 рік є компромісним

Під час сесії депутати працювали в режимі спільної постійної комісії. У її ході розглянули заплановані видатки двох структурних підрозділів – департаменту освіти та гуманітарної політики, а ще департаменту охорони здоров'я та медичних послуг. Воно тривало близько трьох годин. Обранці вносили низку пропозицій, проте, на переконання директора департаменту фінансової політики Наталії Джуган, більшість із них – незбалансовані.

Натомість депутат від фракції ВО "Черкащани" Павло Карась висловив думку про те, що розгляд головного кошторису міста під час спільного засідання комісії відбувався поза межами чинного законодавства й бюджетного регламенту.

– Усі пропозиції повинні бути письмові та збалансовані, в межах бюджетних запитів, – прокоментував він та додав, що ці пропозиції треба не тільки проголосувати, а й реалізувати.
Бондаренко: Бюджет Черкас на 2018 рік є компромісним

Після обговорення обранці перейшли до голосування за проект бюджету – 2018 у різних редакціях. Врешті підтримали його з п'ятої спроби (вони ухвалили проект погоджений виконкомом та з пропозиціями постійних комісій без урахування правок, що стосувалися бюджету розвитку).
30.01.2018 08:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter