Чесно: Нардеп Володимир Зубик прогуляв 85 % засідань Комітету будівництва і ЖКГ

Чесно: Нардеп Володимир Зубик прогуляв 85 % засідань Комітету будівництва і ЖКГ Нардеп - мажоритарник з Черкащини Володимир Зубик (Відродження) прогуляв 85% засідань Комітету будівництва і ЖКГ. Про це повідомляє Рух ЧЕСНО з дослідження роботи народних депутатів в Комітеті.

Чесно: Нардеп Володимир Зубик прогуляв 85 % засідань Комітету будівництва і ЖКГ


Громадський рух ЧЕСНО намагався взяти коментар у Володимира Зубика і з'ясувати, чому він не ходить на Комітет. Утім, зв'язатися спочатку з Зубиком не вдавалося ні за телефоном на сайті ВРУ, ні за телефонами приймальні у Черкасах.

Щодо телефонів приймальні у Черкасах, то оператор "Інтертелеком" відповідає, що набрані номери — усі три — тимчасово відключені.

Але ЧЕСНО неочікувано зустрів і Володимира Зубика, і Степана Івахіва, і інших менш злісних прогульників на засіданні Комітету 12 квітня. Комітет зібрав велику кількість членів — прийшло 11 нардепів з 13-ти. У той день на Комітеті обирали людину до Конкурсної комісії, яка у подальшому буде відбирати членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Громадський рух ЧЕСНО зловив Володимира Зубика для коментаря при виході з будівлі Комітету на Інститутській, 8. На запитання про те, як нардеп доводить до Комітету свою точку зору, він пояснив, що з цим проблеми немає. За словами Зубика, він делегує свої права голосуванням через депутатів і голову засідання:
"Ця процедура не скасована… У попередні рази я передавав свій голос через довіреність"

Утім, заступник голови комітету Дмитро Андрієвський повідомив Громадському руху ЧЕСНО, що зараз комітети не практикують передачу голосів через довіреність.

"Передача голосів на засіданні Комітету не передбачена положенням чинного законодавства. Дійсно, в минулих скликаннях була поширена така практика, але після проведення обговорення цього питання з юристами, громадськими активістами та отримання відповідного роз'яснення Регламентного Комітету, до відома депутатів доведено, що норма про особисте голосування може тлумачитися лише як особисте голосування на засіданні Комітету, і будь-який варіант з письмовим висловленням позиції щодо питань порядку денного не вважається голосуванням на засіданні Комітету, а може лише бути врахована до відома"

Також Зубик розповів Громадському руху ЧЕСНО, що він хотів в саме цей Комітет.

"Більшість депутатів в нас розуміються на сільськогосподарській сфері, а не на будівництві. А я тяжію більше до будівельників. Я хотів в цей комітет"

Окрім того, Зубик вважає, що пропуск засідань говорить нібито про його депутатську незаангажованість.

"А те, що я не присутній зранку до вечора на Комітеті говорить про мою незаангажованість в тих питаннях, бо якби було інакше, то я би пробивався на керівні посади Комітету. Більше дружив і більше бував. Це б свідчило про лобіювання певних інтересів. Мене можна було б запідозрити в приватних інтересах. А так їх немає"

Зубик отримав з бюджету 169 871 грн з бюджету, за декларацією за 2016 рік, на виконання депутатських повноважень.

На питання ЧЕСНО щодо атмосфери в Комітеті і координації дій опозиції і представників провладної коаліції Зубик відповів, що проблеми в цьому не бачить.

"Дмитро Йосипович фаховий спеціаліст в містобудівній галузі, і з ним легко. Він наперед знає фабулу кожного з тих законопроектів, він коментує все правильно, прозоро. Веде засідання чітко і не дає розслаблятися..."

На питання про неочікувану присутність Зубика на Комітеті, він відповів, що в цьому немає зв'язку з голосуванням за члена Конкурсної комісії.

"Я сьогодні прийшов, бо я сьогодні прийшов... Слідуючий раз теж прийду".

Рух ЧЕСНО дослідив роботу народних депутатів в Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Верховної Ради. В ньому працює 13 членів, 6 з яких - прогульники. Степан Івахів і Володимир Зубик — майже не ходять на засідання. Івахів прикривається роботою на окрузі. Зубик говорить, що передає свій голос через довіреність. Така процедура законом не передбачена. Одним із найбільших прогульників є і голова Комітету Сергій Скуратовський.
16.05.2017 15:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter