Віталій Купрій: Якщо в Укропі мене підтримають, я б балотувався у Президенти України

Напередодні в Черкасах з одноденним візитом побував народний депутат України Віталій Купрій (УКРОП). Під час прес-конференції перед місцевими ЗМІ він дав власну оцінку політичним процесам в Україні.
Віталій Купрій: Якщо в Укропі мене підтримають, я б балотувався у Президенти України

Щодо внутрішньої ситуації в Україні

Вважаю, що Україна сьогодні рухається в неправильному напрямку. Завдання, які ми ставили перед собою під час Майдану 2014 року — не реалізовані. Президент України Петро Порошенко не спрацював як гарант Конституції та захисник прав людей. Ще гірше він спрацював як Верховний Головнокомандувач.
Зараз триває дискусія в суспільстві відносно необхідності проведення в Україні позачергових парламентських і президентських виборів. Щодо Верховної Ради, то зараз ця структура - недієва. Парламент зовсім не захищає права українців. Коаліція існує виключно на папері. Спікер Андрій Парубій, якого ми просимо представити список депутатів, що входять до коаліції, відмовляється це робити. Навіть є судові позови з цього приводу. Тому парламент – у кризовому стані, і правильний вихід з такого становища — дострокові парламентські вибори.

Щодо позачергових виборів парламенту й Президента України

Президент Порошенко розуміє, що після дострокових парламентських виборів його відставка буде неминучою. Адже нова Верховна Рада ухвалить закон “Про тимчасові слідчі комісії” і це дозволить розпочати процедуру імпічменту. І є за що. У цій ситуації Президент буде з усіх сил не давати перезавантажувати владу.

Такі дії створюють напругу в суспільстві. Люди виходять на багатотисячні мітинги. Ми побачили такі акції під час блокади торгівлі з ОРДЛО. Суспільство висловлює незадоволення діяльністю Президента. Не дай Боже, щоб це призвело до політичної нестабільності в Україні. Тому ми виступаємо за політичне розв’язання проблеми — проведення позачергових виборів парламенту й Президента.

Нова коаліція висуне новий Уряд. Цей Уряд себе однозначно дискредетував. Пан Гройсман — один з активних учасників реалізації корупційної схеми “Роттердам плюс” – це закупівля вугілля в так званих ЛНР і ДНР за майже світовими цінами.

Я написав заяву про злочин панів Гройсмана, Насалика — ініціаторів цієї схеми. На жаль, НАБУ не відреагувало на неї. Я був змушений в суді доводити свою позицію. Але навіть ця справа, на мою думку, доводить, що НАБУ — імітує боротьбу з корупцією. Можуть затримати корупціонерів якоїсь низової ланки. Але мільярдні розкрадання грошей залишаються непокаранними.

Партія УКРОП перейшла до організації акцій протесту проти чинної влади. Ми показуємо себе, як активна опозиція до дій чинної влади.

Як проводити вибори

На мою думку, вибори до Верховної Ради слід проводити за пропорційною системою. Тоді у нас не буде можливості маніпуляцій волевиявленням людей в мажоритарних округах – із підкупом виборців. Однозначно слід замінити склад Центрвиборчкому. Зараз Порошенко намагається протягнути до складу ЦВК своїх людей...

До речі, в нашій партії перед тим, як формувати списки, передбачено праймеріз. Так от — я б хотів взяти участь у списку претендентів на посаду кандидата в Президенти України. Якщо мене підтримає партія, я б балотувався у Президенти України. Одначе я йтиму до виборців з програмою, в якій пропонуватиму позбавити Президента тих повноважень, які йому не властиві. У Президента треба забирати повноваження виконавчої гілки влади, які зараз він має. Ми пропонуємо до обговорення німецьку модель.

Вважаю, що у Президента слід забрати повноваження Верховного Головнокомандувача. Він не повинен пропонувати людей на посади в органи виконавчої влади. Навіщо главі держави візувати рішення про призначення навіть судді районного суду?

Має бути потужний Уряд, на кшталт Уряду Німеччини. Потужний канцлер. Президентові ж слід залишити повноваження гаранта дотримання Конституції і законності в державі і зовнішньополітичні питання.Під час зустрічі та обговорення проблем із міським та обласним керманичами, керівник обласної організації УКРОП, голова фракції в Черкаській міській раді Руслан Зоря, наголосив на необхідності об’єднання зусиль міської та обласної влади у будівництві сміттєпереробного заводу, який є дуже дороговартісним. Укропівець вважає, що в області також повинні бути побудовані пресувальні цехи для сміття, яке потім буде постачатися на завод. Щоб не вийшло, як із жахливим ремонтом доріг, яким у Черкасах та в області займаються фірми-одноденки замість потужних, надійних, обладнаних за останнім словом техніки, гарантійних фірм, що мають беззаперечну репутацію.

Віталій Купрій зазначив, що у Черкасах він побачив також значну кількість хронічних проблем, що викликають незадоволення людей – і зустрічався із цього приводу із керівництвом міста та області, а також – із місцевою громадою. Укропівець пообіцяв депутатське реагування на проблеми, що найбільше хвилюють черкащан: зокрема, підтримку виділення бюджетних коштів на розчищення малих річок, зариблення Дніпра, будівництво у Черкасах сміттєпереробного заводу, сприяння у ремонті доріг на Черкащині.

Зокрема, під час спілкування із народним депутатом від УКРОПу Віталієм Купрієм та керівником обласної організації партії УКРОП, головою фракції у Черкаській міській раді Русланом Зорею, міський голова Анатолій Бондаренко пообіцяв найближчими днями виконати реконструкційні роботи дорожнього покриття бульвару Шевченка.
27.03.2017 12:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter