Офіційна декларація про доходи черкаського губернатора Ткаченка не відповідає реаліям його життя, - дослідження

Офіційна декларація про доходи черкаського губернатора Ткаченка не відповідає реаліям його життя, - дослідження Сьогодні в Черкасах відбувся круглий стіл на тему:«Стан корупції в Україні та результати проведення аудиту стилю життя високо посадовців у рамках кампанії «Декларації без декорацій»: регіональний аспект». Експерти кампанії презентували порівняльний аналіз декларацій чиновників із усіх регіонів України та звернули увагу на невідповідність стилю життя рівню задекларованого доходу черкаських високопосадовців.

Згідно з результатами, оприлюдненими Сергієм Слиньком – обласним координатором громадської ініціативи «Декларації без декорацій», Сергій Тулуб володіє не задекларованою нерухомістю на першій лінії елітних готелів на курорті Марбелья в Іспанії Rincon Andaluz ( 278 м2). Ціна цього житла починається від 600 000 євро. Апартаменти дружини та сина С.Тулуба Embrujo Playa (164 м2) і об’єкт Garaje (12 м2), які йдуть в комплекті з гаражем - 400 000 тисяч євро.

Також Сергій Борисович потрапив на перші сходинки до узагальненого рейтингу з 6 областей (Вінницької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської та Черкаської). Він, згідно декларації 2012 року, володіє найдорожчим авто – Porsche Cayenne, 2012 р.в. і входить до рейтингу чиновників по Україні, які мають найбільшу кількість автівок. Також Сергій Тулуб посідає друге місце у категорії власників найбільшого будинку, площа якого становить 487,2 кв.м. й члени сім’ї якого володіють найбільшою площею житла - 252,8 кв.м. Він закриває трійку лідерів серед декларантів, які зареєстрували найбільший дохід, що становить 1 505 700 грн, а також отримав дивіденти у розмірі 765400 грн. і очолює рейтинг «Декларанти, які отримали найбільший дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна», що становить 400 000 грн.

Новий голова ОДА Юрій Ткаченко задекларував дохід у минулому році 23 тисячі гривень. Для порівняння – зарплата працівника комунальної установи майже така сама. Причому з таким заробітком Ткаченко придбав цінних паперів більше як на мільйон грн Разом з тим Юрій Олегович задекларував три будинки на 12 сотках землі в селі Коробівка, утримання яких мало б нести фінансові розходи. Однак скільки коштує утримання майна, Ткаченко не задекларував. Тож є підстави сумніватися, чи задекларований дохід Юрія Ткаченка відображає реальність.

Експерти також представили аналіз доходів заступників голови ОДА. Так, у Наталії Старікової і Віталія Коваля квартири в Черкасах по 77 кв. м. кожна. Доходи - 56 тисяч гривень і 48 тисяч гривень на рік відповідно. Коваль задекларував, що торік погасив кредит за житло у рамках молодіжного будівництва. Обоє мають кошти на рахунках у банках. За результатами моніторингу Сергій Слинько інформує, що їх стиль життя відповідає реальним доходами.
Нинішній мер Черкас – Сергій Одарич потрапив у рейтинг чиновників, котрі мають найбільшу площу житлових будинків - 856,6 кв. м. У декларації за 2013 рік він зафіксував 95 747 грн. власного доходу та 1 млн. 397 тис. членів родини. Громадські монітори кампанії не знайшли фактів розходження між задекларованим та витратами.
18.06.2014 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter