Черкаські фірташівці заявляють, що на одному з округів було вкрадено перемогу у їхнього кандидата на користь клану Казарянів - бізнес-партнерів черкаського губернатора Ткаченка

“Громадська Рада Черкас” та партія “Рідне місто” повідомляють, що ними зібрано свідчення щодо фальсифікації результатів місцевих виборів у Черкасах. Як вважають у «Рідному місті», на одному з округів за сумнівних підстав були скасовані результати виборів на певній ДВК, через що змінився переможець у всьому окрузі.

Генеральному директору Всеукраїнської громадської організації
«Комітет виборців України»
Олександру Черненку,
Координатору виборчих та парламентських програм
Громадянської мережі ОПОРА
Ользі Айвазовський,
Координатору проектів ОБСЄ в Україні,
Послу Мадіні Джарбусиновій,
Керівникам місій спостерігачів
за виборчим процесом в Україні
Заява

Партія «Рідне місто» та ГО «Громадська Рада Черкас» змушені констатувати, що позачергові вибори черкаського міського голови та депутатів черкаської міської ради, які відбулися 25 травня 2014 року, були найбруднішими за часів незалежності України.

Представниками Політичної партії «Рідне місто» було складено більше 50 актів та скарг на дії виборчих комісій: від прямого підкупу й «підвозу» виборців до маніпуляцій з бюлетенями, не кажучи вже про більш дрібні порушення.

Яскравими прикладами фальсифікацій на цих виборах стали:

1. Порушення процедури транспортування виборчих документів з Територіальної виборчої комісії Придніпровського району міста Черкаси до Черкаської міської виборчої комісії. Зокрема, перевезення документації здійснювалося автотранспортом одного з кандидатів у депутати Черкаської міської ради. У результаті було виявлено зникнення частини документації.

2. Відміна результатів на 5 виборчих дільницях, що призвело до викривлення кінцевих результатів виборів по мажоритарних округах.

3. Втрата печатки головою ДВК № 710996, відсутність у день голосування голови ДВК № 711076 разом з печаткою за місцем голосування.

4. Неналежне зберігання на ДВК № 711015 бюлетенів на час відкриття дільниці зранку 25.05.2014 р. (поза сейфом).

5. «Зникнення» списків по місцевих виборах на ДВК № 710982 в день голосування (мова йде про зникнення цілих будинків). Лише після підключення громадськості та ЗМІ ці списки були частково «знайдені».

6. Організований підвіз виборців та докази купівлі голосів.

Всі ці факти свідчать, що волевиявлення черкащан було спотворено. З цього приводу ми направили декілька заяв до органів МВС України та прокуратури.
Але найганебнішим фактом вважаємо дії, спрямовані на відверту та цинічну фальсифікацію результатів виборів на одній з ДВК. За даними підсумкового протоколу ТВК Придніпровського району міста Черкаси переможцем виборчого округу №29 був визначений Юрій Харламов, представник політичної партії «Рідне місто». Проте кандидат від партії «УДАР» Нарек Казарян звернувся зі скаргою за надуманими підставами до Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області з вимогою перерахунку голосів на дільниці №711019, де проголосувало 1500 черкащан і більшість – саме за Харламова. Після цього Черкаська міська виборча комісія Черкаської області своєю постановою від 31.05.2014р. відмінила результати на дільниці №711019. У той час як на інших ДВК, де переміг Н.Казарян, питання перерахунку чомусь навіть не порушувалися.

04.06.2014 р. Черкаським окружним адміністративним судом винесено постанову у справі №823/1610/14, якою було задоволено позов кандидата у депутати Черкаської міської ради Харламова Ю.Ю. про скасування постанови Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області від 31.05.2014 р. № 166 «Про визнання голосування на виборчій дільниці № 711019 недійсним».

Більше того, увечері 4 червня 2014 р. ЦВК видає Постанову №768, якою скасовує постанову Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області від 27 травня 2014 року № 146 “Про розгляд скарги кандидата у депутати Казаряна Нарека Петросовича” як підставу для перерахунку голосів на дільниці № 711019 та розформовує старий склад Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області за грубі порушення.

Проте, Казарян Н.П. подає до Київського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу від 06.06.2014 р., до якої була додана копія акту Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області про невідповідність кількості контрольних талонів кількості підписів виборців, які отримали виборчі бюлетені з виборів депутатів Черкаської міської ради в одномандатному виборчому окрузі № 29, датована 01.06.2014 р.

Це свідчить про фальсифікацію виборчої документації, адже оскаржувана постанова Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області датується 31.05.2014 р. Тобто, акт про невідповідність кількості контрольних талонів кількості підписів виборців, які отримали виборчі бюлетені в одномандатному виборчому окрузі № 29, «видано» пізніше дати винесення постанови. Це є прямим порушенням чинного законодавства України про вибори.

Згідно матеріалів справи № 823/1610/14 на момент винесення постанови Черкаським окружним адміністративним судом (04.06.2014р.) зазначеного акту взагалі не існувало!

Так, за допомогою підроблених документів (про що складена чергова заява до правоохоронних органів) Казарян отримав постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 09.06.2014р., якою голосування на виборчій дільниці № 711019 визнано недійсним. Це вплинуло на результи голосування по всьому округу. А новий склад Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області, не чекаючи подальшого з’ясовування ситуації, оперативно оголосив Нарека Казаряна депутатом.

Звертаємося з проханням з’ясовувати обставини місцевих виборів у Черкасах та дати власну правову оцінку цим подіям, а також розробити рекомендації для подолання цих ганебних проявів фальсифікації у майбутньому.

12.06.2014

Голова правління Громадської Ради Черкас
І.Сухарьков
Голова Черкаської міської організації партії «Рідне місто»
Р. Поставничий
13.06.2014 10:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter