ЦВК розпустив Черкаський тервиборчком та зажадав встановити результати місцевих виборів у Черкасах до 10 червня

ЦВК розпустив Черкаський тервиборчком та зажадав встановити результати місцевих виборів у Черкасах до 10 червня Центрвиборчком України прийняв постанову «Про окремі питання діяльності Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області».

Як йдеться в постанові, 30 травня Черкаська міська виборча комісія розпочала процедуру повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях і станом на 4 червня 2014 року результати позачергових виборів депутатів Черкаської міської ради та Черкаського міського голови 25 травня 2014 року нею не встановлено.

У ЦВК вважають, що ухвалені Черкаською міською виборчою комісією в період з 26 до 30 травня 2014 року включно постанови, якими призначено проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях, необґрунтовані, прийняті з перевищенням повноважень виборчої комісії та суперечать вимогам Закону.

Центральна виборча комісія вважає за необхідне скасувати вищевказані постанови Черкаської міської виборчої комісії про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях.

Черкаська міська виборча комісія повинна встановити результати цих виборів у визначений законом спосіб до кінця дня 30 травня 2014 року.

Водночас, станом на 4 червня 2014 року Черкаська міська виборча комісія не склала відповідні протоколи про результати виборів депутатів Черкаської міської ради і Черкаського міського голови та не прийняла передбачені Законом рішення про результати виборів, що свідчить про протиправну бездіяльність цієї виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів депутатів Черкаської міської ради і Черкаського міського голови.

З огляду на наведені обставини Центральна виборча комісія дійшла висновку про систематичні та грубі порушення Черкаською міською виборчою комісією Конституції України та Закону.

Центральна виборча комісія вирішила достроково припинити повноваження всього складу Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області у зв’язку із систематичними та грубими порушеннями вказаною комісією Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Черкаську міську виборчу комісію Черкаської області після сформування її нового складу повинна не пізніше 10 червня 2014 року встановити результати виборів депутатів Черкаської міської ради та Черкаського міського голови.

Повністю текст постанови ЦВК можна прочитати тут.
05.06.2014 09:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter