Опора: На дільниці в ЧНУ окремі черги - за "президентськими" бюлетенями та - на місцеві вибори

Опора: На дільниці в ЧНУ окремі черги - за "президентськими" бюлетенями та - на місцеві вибориЯк інформує ГО «Опора», в Черкасах розпочалися президентські та місцеві вибори. Вже зафіксовано перші порушення. Так, одна дільниця не відкрилася вчасно, в іншій - недостатня кількість скриньок для голосування, а один із голів ДВК зачитав звернення від кандидата безпосередньо на засіданні.

На малій дільниці № 710389 (с. Сотники, Корсунь-Шевченківський район) є лише одна кабінка для голосування та одна скринька для вкидання бюлетенів. Нагадаємо, що згідно закону «Про вибори Президента України», зокрема статті 74, п. 3: «Приміщення для голосування повинно бути обладнане достатньою кількістю кабін (кімнат) для таємного голосування. Для малих виборчих дільниць кількість таких кабін (кімнат) повинна бути не менше двох, для середніх не менше чотирьох, для великих - не менше шести».Також згідно тієї ж статті, п. 4: «Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох великих та двох малих виборчих скриньок, середня – не менше трьох великих і двох малих скриньок, велика – не менше чотирьох великих і трьох малих скриньок».

На зауваження спостерігача члени комісії відреагували, намагалися облаштувати кабінку, проте їм не вдалося цього зробити. Спостерігачами складений акт про порушення.

Також дільниця № 710984 (школа №4) не булла відчинена вчасно. Затримка сталася на 10 хвилин. Тому виборці були змушені чекати під дверима.
На дільниці № 711073(Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького) погано організована видача бюлетенів, окрім цього є великі черги. Так, виборцю потрібно стояти окрему чергу за бюлетенем по президентським виборам, а окрему - по міським. Є випадок, коли людина відмовилася стояти ще одну чергу, і пішла голосувати лише за президента.

Також стало відомо, що у школі № 17 (дільниця № 710975) виборці голосують не в кабінках. Це спричинило те, що ДВК знаходиться у вузькому коридорі, що спричиняє черги і задуху.
25.05.2014 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter