З формуванням ДВК на Черкащині - суцільні проблеми, - Опора

З формуванням ДВК на Черкащині - суцільні проблеми, - Опора Як інформують у ГО «Опора», дотепер лишається відкритим питання формування дільничних виборчих комісій (ДВК) на Черкащині. Спочатку від кандидатів у президенти була подана недостатня кількість членів комісій. Було потрібно ще 1 175 осіб, проте цю нестачу вдалося заповнити головам ОВК.

Частка керівних посад для кожного суб’єкта подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій в межах територіального виборчого округу пропорційна до кількості кандидатур, внесених від цього суб’єкта до складу дільничних виборчих комісій, у відношенні до загальної кількості осіб, включених до складу дільничних виборчих комісій, що відповідає вимогам ст. 24 п. 11 профільного Закону.

Спостерігачі Опори відвідали засідання ДВК і з’ясували, що у найближчий час можна очікувати велику кількість замін членів комісій. По-перше, значна частка осіб запевняють, що не подавали свої документи і не писали заяви, щоб бути членом ОВК. Такі особи часто не готові йти працювати й виконувати покладені на них функції. По-друге, дехто з них запевняє, що писав заяву на звичайного члена ДВК, проте його призначили на керівну посаду, а займати її не має бажання. Часом члени ДВК навіть не знають якого кандидата вони представляють. По-третє, з багатьма призначеними членами голови комісій не можуть сконтактувати, адже їх телефони не відповідають. Проте є надія, що цю проблему можна буде подолати у зв’язку із постановою ЦВК, якою мінімальний склад комісії визначений у кількості 9 осіб.

Як вдалося з’ясувати в окружних комісіях, попри проблеми усі ДВК провели перше засідання, отримали списки виборців, печатки і розпочали свою роботу.
13.05.2014 13:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter