При жеребкуванні у черкаському тервиборчкомі забули про Партія регіонів і ледь не зірвали вибори взагалі

При жеребкуванні у черкаському тервиборчкомі забули про Партія регіонів і ледь не зірвали вибори взагалі7 травня черкаська ТВК провела перше жеребкування та визначила номери, за якими назви партій будуть розміщені у виборчому бюлетені на виборах депутатів до міської ради.

Як інформує ГО «Опора», під час першого жеребкування ТВК зрозуміла, що пропустила Партію регіонів, тому вирішила почати процедуру знову. У зв’язку з цим наступного дня представники партії «Солідарність» подали адміністративний позов до суду на Черкаську ТВК, за їхніми свідченнями, у жеребкуванні були допущені грубі помилки.

– Зокрема, під час проведення другого етапу жеребкування було пропущено № 10 в списку місцевих організацій партій, після чого голова Черкаської МВК одноосібно прийняла рішення про пережеребкування, починаючи з номера 1. Разом із тим законом не передбачено проведення повторного пережеребкування у разі допущення помилки, – пояснює юрист Максим Полішкевич. – Крім того, кожного разу після вибору представником партії жеребка член ТВК повинен був перемішати жеребки, але цього проведено не було.

У таких діях комісії представники партії вбачають нечесну та непрозору систему визначення почерговості партій у виборчому бюлетені.

Увечері того ж дня о 16.00 відбулось судове засідання, на якому позов партії «Солідарність» було задоволено. Терміново вночі були зібрані члени територіальної виборчої комісії, які вирішили подавати апеляцію до вищої інстанції.

Отже, у бюлетені список партій поки що має такий порядок:

1. Партія Зелених України
2. Партія вільних демократів
3. Народна партія
4. Політичная партія «Нова Політика»
5. Радикальна партія Олега Ляшка
6. Партія «Об’єднання Самопоміч»
7. Європейська партія України
8. Соціалістична партія України
9. Партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»
10. Партія «Демократичний Альянс»
11. Політична партія Всеукраїнське об’єднання «Свобода»
12. Комуністична партія України
09.05.2014 12:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter