Черкаський громадський люстраційний комітет звертає увагу до проблеми призначень в Черкаській області

Черкаський громадський люстраційний комітет звертає увагу до проблеми призначень в Черкаській областіЧеркаський громадський люстраційний комітет хоче привернути увагу громадськості до проблеми призначень в Черкаській області!
Так, щойно стало відомо, що до Міністерства сім’ї, молоді та спорту направлене подання на затвердження одного з претендентів на посаду начальника галузевого управління – Максима Зеленського. Черкаський громадський люстраційний комітет просить зауважити, що вибір кандидатури відбувався не за конкурсною процедурою, а затвердженням рішення Народної ради. На думку Черкаського громадського люстраційного комітету це є порушенням принципів відкритості, прозорості, професійності, якими би мала керуватися нова влада.
Представники Комітету неодноразово зверталися до Голови ОДА Юрія Ткаченка та його заступника Віталія Коваля із вимогою застосовувати до нових призначень положення ст. 4 Закону України «Про державну службу» та конкурсні процедури, визначені у постанові КМУ № 169 від 15 лютого 2002 р. із введенням в конкурсну кмісію предстаників громадськості та ЗМІ. Отримавши розуміння і підтримку на словах, Черкаський громадський люстраційний комітет так і не отримав офіційної відповіді, натомість бачимо дії, які суперечать обіцяному.
Законні і зрозумілі процедури підміняються незрозумілими принципами відбору, який здійснюється не уповноваженими на це органами і радами, без чітко сформульованих критеріїв відбору, без відповідних фахових оцінок досвіду та діяльності кандидатів. Більше того, громадськість обмежується в інформації щодо кадрових призначень на керівні посади структурних підрозділів облдержадміністрації. Так, запрошений на останнє засідання Народної ради представник комітету – Наталка Вернидуб – не була попередньо навіть повідомлена, які саме кандидатури і на які посади мають бути розглянуті. У зв’язку з цим, Черкаський громадський люстраційний комітет заявляє наступне:

1. Представники Черкаського громадського люстраційного комітету не братимуть участі у роботі Народної Ради, залишаючи за собою можливість спостерігати за її роботою.

2. Очільники ОДА мають дати чітку офіційну відповідь, за якими принципами будуть відбуватися призначення. Інакше ми залишаємо за собою право звертатися до суду, оскільки минув місяць із дня подачі нами офіційного звернення.

3. В разі, якщо Народна рада і надалі відіграватиме вирішальну роль в кадрових призначенням, перевірятиме, оцінюватиме та кандидатури на призначення, просимо оголосити критерії формування цієї ради, її точний чисельний та поіменний склад, вичерпний перелік повноважень та опис процедури розгляду та оцінки кандидатів на різні посади (включно зі термінами, критеріями відбору та шляхами оприлюднення інформації для громадськості та претендентів на посади).

4. Ми, спільно із нашими колегами з Києва, звернемося до міністерства сім’ї, молоді та спорту, а згодом і до інших міністерств із пропозицією затверджувати лише кандидатури, які пройшли прозорі і зрозумілі громадськості процедури відбору на місцях.

Ще раз закликаємо представників влади зважено ставитися до призначень нових керівників і не підміняти законних процедур імітацією вибору. Ми маємо шанс створити нову систему відносин громадськість – влада, і цей шанс отриманий дорогою ціною. Саме тому ніхто не має права ним знехтувати!

Черкаський громадський люстраційний комітет
08.05.2014 13:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter