Яценюк запропонує прописати в Конституції можливість місцевих рад надавати російській мові статус офіційної

Яценюк запропонує прописати в Конституції можливість місцевих рад надавати російській мові статус офіційної"Ми зберігаємо в силі мовний закон Ківалова-Колесніченка, ухвалений "регіоналами" і комуністами. В тих областях, де більшість людей говорить російською, - він має юридичний статус регіональної. Фактично ж його права і можливості там такі ж, як у державної української. Як голова уряду, під час розгляду змін до Конституції запропоную норму, згідно з якою за збереження статусу української як єдиної державної мови місцеві ради отримають право надавати статус офіційної російській та іншим мовам. Єдність країни неможливо забезпечити, не навчившись слухати один одного та йти на компроміс", - йдеться у зверненні прем'єра до українського народу з нагоди Дня перемоги, оприлюдненому в четвер.

Він також нагадав, що українська влада за своєю ініціативою і відповідно до Женевських домовленостей почали широкий загальнонаціональний діалог з питань нової Конституції України. Головні зміни стосуються масштабної децентралізації влади, розширення повноважень громад, районів, областей.

"Ми скасовуємо посади голів адміністрацій, яких присилають з Києва. Владою будуть наділені виконкоми, сформовані радами, яких обиратимуть люди. Разом із повноваженнями на місця буде і повноваження розпоряджатися коштами. Коли ми говоримо про децентралізацію, то виходимо з того, що це стосується і гуманітарної політики. Які ще свята відзначати, кого вважати героями, в якій церкві молитися, якими мовами говорити - це те, чого ніколи не нав'яжеш людям згори. Це те, в чому важливо враховувати місцеву специфіку", - додав він.

Інтерфакс
08.05.2014 12:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter