Поки Схід у вогні, ура-патріоти топчуться в центрі: На вихідних Тягнибок гастролював по Черкащині

У неділю, 13 квітня, лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок провів зустрічі із громадами Кам'янки та Корсунь-Шевченківського.

Як інформує прес-служба «Свободи», Олег Тягнибок заявив, що орган законодавчої влади – Верховна Рада – на сьогодні є занадто чисельним, необхідно реформувати парламент, зменшивши кількість депутатів до трьохсот.

Логічно з цієї проблеми випливає питання територіального устрою. Оскільки ми пропонуємо 300 депутатів-представників певної частини громади України, то варто, щоби депутат докорінно знав ту територію та населення, яку він представляє. Ми пропонуємо виокремити в Україні 300 повітів – територіяльних одиниць, менших за область. Таким чином ми пропонуємо скасувати обласні та районні державні адміністрації як наглядові органи влади, призначені Президентом. Замість них мають функціювати обласна рада та виконком обласної ради. При тому на законодавчому рівні мають бути ухвалені певні рішення, що роблять посади голови обласної ради та кожного її члена такими, що їх можна відкликати. Тоді кожен буде нести відповідальність перед суспільством. Територіяльні громади повинні мати право відкликати депутатів місцевих рад, суддів місцевих судів та право висловити недовіру голові виконавчого комітету, землевпоряднику і керівникові відділу внутрішніх справ шляхом референдуму".

Олег Тягнибок зазначив, що виборність є основою таких посад як судді та керівники прокуратури й міліції. Він підкреслив, що "Свобода" переконана у необхідності запровадити обрання місцевих суддів громадою строком на 5 років, суддів апеляційних судів – з'їздом суддів місцевих судів строком на 7 років, суддів Верховного Суду – з'їздом суддів України строком на 10 років. При тому можливість працювати такий термін судді матимуть, якщо виконуватимуть свою роботу чесно та сумлінно. Окрім того, працівники судової системи повинні нести персональну відповідальність за незаконно ухвалені ними рішення.

Жваве обговорення викликала тема пенсійної реформи, оскільки досі в Україні є так звані віп-пенсії, суми яких сягають десятків тисяч гривень. "Ми виступаємо за скасування нинішньої пенсійної реформи. Розмір пенсії має залежати від стажу роботи, а допустиме співвідношення між максимальною і мінімальною пенсією для солідарної пенсійної системи має бути не більше, ніж п'ятикратне, – підкреслив лідер націоналістичної сили. – Також варто говорити про надання персональної адресної допомоги, оскільки не всі пенсіонери користуються наданими їм пільгами, наприклад, безкоштовним проїздом у транспорті. У таких випадках необхідно перерахувати та збільшити розмір виплат".
14.04.2014 16:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter