Міжнародні спостерігачі зустрілися з головою Черкаської ОДА Ткаченком

Міжнародні спостерігачі зустрілися з головою Черкаської ОДА Ткаченком  Сьогодні голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко обговорив із міжнародними спостерігачами проведення на території області дострокових виборів Президента України, які відбудуться 25 травня.

Як інформують у Черкаській ОДА, нині на території Черкаської області працює дві команди довгострокових спостерігачів із чотирьох осіб зі Сполучених Штатів Америки, Швеції, Канади та Чехії: двоє з них моніторитимуть хід виборів у Черкасах та в північній частині області, інші – у південній. Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ ще 20 березня відкрило місію зі спостереження за довгостроковими виборами Президента України на запрошення Міністерства закордонних справ України. Зараз в різних регіонах нашої держави працює сотня довгострокових спостерігачів. У день голосування сюди прибуде ще 900 короткострокових спостерігачів для відстеження перебігу подій під час голосування.

– Головне наше завдання – оцінити весь виборчий процес з точки зору його відповідності зобовязанням ОБСЄ, іншим міжнародним стандатам демократичних виборів та, власне, положенням національного законодавства, – сказав один зі спостерігачів за довгостроковими президентськими виборами в Україні Стівен Келлі Янг, – Нам потрібно робити щотижневі звіти нашій основній команді, яка знаходиться в Києві. На наступний день після голосування ОБСЄ виступить з попередньою доповіддю про результати виборів та оголосить свої спостереження, а вже за два місяці після завершення виборчого процесу Місія оприлюднить кінцевий звіт за результатами спостереження стосовно виборчого процесу в Україні, з підсумками та рекомендаціями щодо можливих шляхів покращення виборчого процесу надалі.

Юрій Ткаченко під час розмови підкреслив, що зараз на території області встановлено сім виборчих округів та 1101 дільниця. Водночас, міжнародні спостерігачі висловили занепокоєння тим, що день голосування співпадає зі святом останнього дзвоника для школярів.

– На нашу думку, це може спричинити деякі незручності, оскільки виборчі дільниці розташовані в школах, а в роботі дільничних комісій братимуть участь освітяни, – сказав спостерігач за довгостроковими президентськими виборами в Україні від місії ОБСЄ Біднер Зандер.
03.04.2014 16:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter