Експерти: Вибори 25 травня будуть напруженими та багатими на події

Як повідомляє ГО «Опора», сьогодні відбувся круглий стіл «25 травня – останній дзвоник трьох виборчих кампаній», присвячений виборам Президента України, міського голови Черкас та Черкаської міської ради.

Експерти від Комітету виборців України зауважили, що ці вибори будуть досить напруженими та багатими на події. Поки що ж виборча кампанія відрізняється своєю незвичністю, адже до цього часу жоден із потенційних кандидатів не розпочав підготовки до кампанії.

«В Україні виборча кампанія фактично розпочалася, але насправді інтенсивність речей, пов’язаних з виборчим процесом, тобто офіційна агітація тощо, перебуває практично на нулі», – говорить заступник голови ЧОО «Комітет виборців України» Юрій Сас. Подібний стан речей активіст називає аномалією, адже раніше все було навпаки.

Окрім цього, на думку активістів, важливим є недопущення технологій фальсифікацій та масового підкупу, якими активно оперували минулого року. Тому КВУ та інші моніторингові організації, зокрема Опора, ставлять своїм завданням провести потужну інформаційну кампанію для виборців та здійснити якісний моніторинг виборчої кампанії, зокрема моніторинг готовності дільничних окружних та територіальних виборчих комісій, діяльності новосформованих органів виконавчої влади тощо. Також активісти збиратимуть та аналізуватимуть факти порушень виборчого законодавства.

Експерти дійшли висновку, що спрогнозувати політичну ситуацію досить важко, у зв’язку з останніми політичними перетвореннями в Україні, практично військовим станом у Криму та появою таких політичних сил, як «Правий сектор» та громадських рухів, зокрема: «Народна самооборона», «Автомайдан». Загалом активісти зійшлися на думці, що вдалі вибори залежить від активності та особистій відповідальності кожного.

Нагадаємо, що 22 лютого Верховна Рада України призначила позачергові вибори Президента, а 14 та 17 березня – вибори Черкаського міського голови та Черкаської міської ради. Окрім цього, 25 травня відбудуться вибори не лише міського голови Черкас, але і Христинівки, Канева та Кам’янки.
18.03.2014 18:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter