Черкаська облрада пропонує Верховній Раді денонсувати угоду про перебування Черноморського флоту Росії в Криму (звернення)

На сьогоднішній позачерговій сесії Черкаської обласної ради було затверджено офіційне звернення депутатів з приводу агресії Росії проти України. Текст звернення нижче:

Ми, депутати Черкаської обласної ради VI скликання, глибоко стурбовані ситуацією, що склалася в Автономній Республіці Крим.
Декілька тижнів тому Україна пережила жахливі події, коли, відстоюючи свободу вибору, захищаючи демократію і права громадян, загинули наші співвітчизники. Тому в ці напружені дні ми звертаємося до Верховної Ради України та Уряду з вимогою вжити необхідних заходів для мирного врегулювання ситуації в Україні, не дати можливості посягнути на цілісність і суверенітет нашої країни.

Рада Федерації Росії дала згоду на введення російських збройних сил на територію України і сьогодні ми стали свідками подій, що загрожують єдності, суверенітету і державності нашої країни. Дії російського керівництва не базуються на жодному пункті міжнародного права і міжнародних договорів.
Ми категорично засуджуємо такі дії, що підштовхують до загрозливої межі між миром і війною, можуть призвести до розколу нашої країни і тривалого громадянського конфлікту з людськими жертвами.

Україна з її кордонами, адміністративно-територіальним устроєм, соціальним і етнічним складом – повноправний суб’єкт міжнародних відносин. Ми вважаємо, що держави які гарантували Україні територіальну цілісність і суверенітет, повинні взяти активну участь у діалозі мирного врегулювання ситуації в Україні.
Пропонуємо Верховній Раді Україні денонсувати Харківські угоди про базування Чорноморського Флоту Росії в Криму, підписані Дмитром Медвєдєвим та Віктором Януковичем в 2010 році, а також розробити та затвердити концепцію інформаційної політики , якою забезпечити можливість отримання жителями Криму та південно-східних областей об’єктивної інформації.

Ми звертаємося до наших земляків – жителів Черкаського краю з проханням зберігати у цей надскладний час витримку, мужність та спокій. Категоричні заяви, спонукання до конфліктів – це шлях дестабілізації і руйнування нашої держави.

Ми закликаємо згуртуватись усі політичні сили з метою захистити суверенітет та територіальну цілісність України.

Слава Україні!
02.03.2014 14:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter