Даценко: У Черкасах "заручників Тулуба" звільнили з-під варти. Але їм все одно світить 15 років тюрми

Даценко: У Черкасах "заручників Тулуба" звільнили з-під варти. Але їм все одно світить 15 років тюрми Як ми вже повідомляли, у Черкасах вже жоден підозрюваний у масових заворушеннях не перебуває під вартою.
Однак, як наголошує народний депутат Леонід Даценко, змінювати міру запобіжного заходу для затриманих євромайданівців – замало. Про це інформує Дзвін.
«Я хотів би нагадати, що суди не амністують затриманих, вони просто поки що змінюють їм міру запобіжного заходу із тримання під вартою на домашній арешт на час розслідування кримінальних справ. А справи порушені за статею 294 (частина друга) Кримінального кодексу України, тобто організація масових заворушень, які призвели до загибелі людей або тяжких наслідків, та за статтею 341 (частиною 2) – блокування будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади. Тобто людям за цими статтями світить до 15 років тюрми! При чому ті справи, які були порушені за «легшими» статтями, тим же рішенням, нібито про «звільнення», перекваліфіковують на ці дві тяжкі. Уявіть собі, що буде, як так звані розслідування закінчаться, і людей, що в більшості випадків були випадковими свідками провокацій під облдержадміністрацією, почнуть садить!», – підкреслив народний депутат Леонід Даценко.
Тому, на його думку, сьогодні як ніколи важливо добитись, щоб всіх учасників масових акцій протесту не просто відпустили під домашній арешт, а повністю реабілітували, й сфабриковані проти них кримінальні справи були закриті.
«Держава ще й зобов’язана вибачитись перед цими молодими людьми за насилля і свавілля», – переконаний Даценко.
15.02.2014 14:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter