Народне віче у Черкасах дало Тулубу з Черняком добу для пакування валіз

Народне віче у Черкасах дало Тулубу з Черняком добу для пакування валіз Сьогодні понад тисячі черкащан зібралися на Народне віче на Соборній площі. Люди були збурені недавніми подіями в місті. Нагадаємо, що вчора ввечері “силовиками” було затримано 32 хлопці, половина з них – неповнолітні. А суди засудили 41 особу з числа затриманих після протесту під ОДА до 2 місяців арешту. Більшість із цих людей – випадкові люди, а не учасники штурму будівлі.
Відтак люди вимагали швидких дій. “Гарячі голови” пропонували йти до Соснівського райвідділку визволяти двох осіб, котрих ще не випустила міліція.
Утім, прислухавшись до аргументів спікерів Народного віча, що такі дії стануть “червоною шматою” перед і без того знавіснілими “силовиками”, мітингувальники пітримали створення Черкаської обласної народної ради як колегіального органу, уповноваженого представляти інтереси народу.
У резолюції, яку зачитав Анатолій Бондаренко, учасники зібрання рекомендують сільським, селищним, районним радам невідкладно скликати позачергову сесію для розгляду та вирішення питання щодо визнання Народної ради України.
Народне віче також підтримало пункт резолюції, що на території Черкаської області не можуть проводитися заходи за участі особового складу збройних сил України, МВС та інших правоохоронних органів з використанням спецзасобів, зброї та військової техніки, спрямованих на обмеження прав громадян на проведення мирних зібрань.
Також Анатолій Бондаренко запропонував звернутися до голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулубу та голови Черкаської обласної ради Валерія Черняка з пропозицією добровільно написати заяви про відставку, тим самим унеможливити силове протистояння. Бондаренко пропонував дати керманичам три дні на роздуми, втім, народ на Майдані одноголосно схвалив термін – одну добу.
Варвара Горова Дзвін
26.01.2014 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter