Конституційний лад в Україні повалено: громадські активісти кличуть людей на Майдан

Близько 100 рухів, ініціатив, громадських організацій та діячів оголосили про всеукраїнську мобілізацію в Києві на Майдані Незалежності у зв’язку з ухваленням драконівських законів, які “перекреслили права та свободи мільйонів українців. Регіонали та комуністи сфальшували ухвалення одразу в усіх читаннях, а Янукович миттю підписав, “закони”, що запроваджують диктатуру”.

Зокрема, у своїй заяві громадські діячі наголосили: що “Конституційний лад в Україні повалено. Відтепер КОЖНУ ЛЮДИНУ, навіть далеку від політики, можна кинути за ґрати. Свободи слова, преси та зібрань більше не існує”.

Заява перераховує основні ризики нових законів:
• людину можуть засудити заочно, без вручення повістки й присутності в суд
• 2 роки тюрми за “наклеп”, а насправді – за критику влади; 3 роки за статті й листівки, які влада визнає “екстремістськими”
• 10-15 діб тюрми за каску, намет чи гучномовець на мітингу, і 10 років, якщо влада визнає протестну акцію “масовим заворушенням”
• 2-3 роки тюрми за збирання суспільно важливої інформації про корупцію щодо міліціонерів та суддів
• вилучення прав і автомобіля на 2 роки за рух у колоні більше 5 машин, вилучення прав за будь-яке порушення не лише у водія, а й у власника авто
• закриття незалежних сайтів і конфіскацію їх майна
• заборону діяльності організацій і навіть церкви під приводом “екстремізму”, обов’язок тисяч громадських організацій зареєструватися як “іноземні агенти”
• право держави будь-кому відключити Інтернет

Окрім того, “Беркут”, який бив студентів та журналістів на Майдані, і тих, хто віддав цей злочинний наказ, звільняють від покарання. Цей перелік не повний, але й цього достатньо, щоб зрозуміти: це – війна влади проти кожного громадянина. Лише масовий і негайний опір народу може зупинити злочинців і захистити людей від масових репресій. Настав час кожному стати на захист своєї свободи, своїх родин, своєї країни.

У заяві організації підтримали “рішення громадського об’єднання “Майдан” і парламентської опозиції про проведення Народного Віча на Майдані в неділю, 19 січня о 12:00. З цього Віча ми розпочнемо відновлення конституційного ладу. Диктатурі буде покладено край. Ці дні – вирішальні.

Де б Ви не жили, їдьте до Києва, кличте з собою всіх та ЗАЛИШАЙТЕСЯ. Кияни! Піднімайте сусідів, колег і рідних, і йдіть на Майдан. Допоможіть співвітчизникам з інших міст з ночівлею та їжею.

Де б Ви не працювали – не виконуйте незаконних вказівок влади, не визнавайте “законів” Януковича і долучайтеся до всеукраїнського опору диктатурі. Об’єднаймо наші зусилля і покладемо край корумпованій кримінальній диктатурі”.
17.01.2014 15:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter