Міліція вилучає з черкаських бібліотек книжку Даценко за антисемітизм? А Шевченка з Гоголем?

Міліція вилучає з черкаських бібліотек книжку Даценко за антисемітизм? А Шевченка з Гоголем? Сьогодні у кількох черкаських бібліотеках працівники прокуратури вилучили книги Леоніда Даценка. Правоохоронці пояснили, що діють у рамках провадження кримінальної справи по факту закликів до антисемітизму. В іншій бібліотеці версія була іншою: мовляв, у книгах Даценка містяться заклики до насильства, тому згідно із постановою Кабміну вони підлягають вилученню.
Міліціонери вилучали збірку Леоніда Даценка “І янгол з автоматом на плечі”, за яку у 2011 році письменнику вручили премію імені Василя Симоненка. Тоді голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб відмовився вручати премію, назвавши поезію опозиціонера насильницькою. В цей же час окремі провокатори, прикриваючись якимись невідомими єврейськими організаціями, назвали книгу антисемітською. Зрештою, Тулуб “репресував” комісію, створивши нову із чиновників.
Тому в черкаській опозиції подію сприймають однозначно – політичне переслідування з метою зняти Леоніда Даценка з виборів, адже він є єдиним кандидатом від опозиції по 197-му “проблемному” окрузі.
“Питання не в книзі, а в тому, що Даценко – координатор Ради опозиційних сил Черкащини, що він послідовно виступав проти свавілля режиму Віктора Януковича. У минулому році він був єдиним кандидатом від Об’єднаної опозиції по 197-му виборчому окрузі, де переміг олігарха Богдана Губського. І Тулуб зробив усе, щоб цей округ став проблемним. Тепер залишилось Даценка засудить, і як Шевченка вислати десь з України із забороною писати”, – висловив своє обурення щодо політичних переслідувань голова фракції “Батьківщина” у Черкаській обласній раді Володимир Гресь.
За словами Володимира Греся, кримінальними справами проти опозиціонерів сьогодні нікого не здивуєш.
Голова черкаської обласної Спілки письменників України Валентина Коваленко говорить, що подібні дії правоохоронців свідчать про згортання демократії і встановлення в країні тоталітарного режиму.
“Митець має право на свою позицію. Позбавляли такого права митців лише у радянській імперії. Палили книги “неугодних” митців у фашистській Німеччині. Якщо черкаські правоохоронці пішли цим шляхом, то це свідчить про встановлення тоталітарного режиму”, – заявила Валентина Коваленко.
Від Провінції: в рамках справи про антисемітизм черкаська міліція може вилучити примірники «Кобзаря» Шевченка чи «ТарасаБульби» Гоголя. Кримінальні справи за фактом розпалення міжнаціональної ворожнечі проти цих двох осіб можна порушити посмертно.
06.12.2013 15:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter