У жовтні Черкащина насолоджувалася аномальним теплом

У жовтні Черкащина насолоджувалася аномальним теплом Стійке переміщення західно-східних повітряних мас з Атлантики на Черкащину призвело до високої температурної аномалії. Про це інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Цьогорічний жовтень відзначився аномальним ходом середньої декадної температури повітря. Всупереч кліматичним даним вона протягом місяця не знижувалась, а зростала від +6° – в першій декаді, до +10° – в третій.
За останні 20 років такий температурний хід спостерігався лише в 2004 році. При цьому температурні рекорди максимальної температури зафіксовано саме в третій декаді.
На Черкащині в останні 3-4 доби жовтня середня добова температура повітря становила +13+15° і відповідала першій декаді вересня. Така температура була востаннє у 2004 році. 29 жовтня максимальна температура повітря досягала +22+24°. Таке значне тепло напередодні листопада спостерігалося вперше за останні 65 років.
Завдяки тривалій та інтенсивній хвилі тепла, температура грунту і води почали прогріватися. Так, температура грунту від +6 – в першій декаді, прогрілася до +12°– в третій декаді, а температура води з +9° до +11° відповідно.
Із 30 вересня по всій території області утримується дефіцит опадів і в середньому становить 9 мм, при нормі 32 мм, проте за рахунок надмірних вересневих дощів ґрунт добре зволожений і умови для вегетації посівів задовільні.
Аномальне тепло дозволяє значно зекономити енергоносії для опалення приміщень та сприяє завершенню збирання врожаю пізніх культур.
За прогнозом погоди до 3 листопада очікується погода без істотних опадів. Температура повітря: вночі +3+8°, вдень +11+16°. 4 листопада прогнозується місцями невеликий дощ. Температура повітря дещо знизиться: вночі +3+8°, вдень +8+13°.
На підвищений температурний фон та відсутність значних дощів можна сподіватися і в 1 декаді листопада. Проте не потрібно забувати, що в наступному місяці відбувається перехід до зимового періоду, тому слід очікувати різкі зміни у погоді. В цьому році похолодання очікується в другій декаді листопада.
01.11.2013 15:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter