Цього тижня в Черкаській області пануватиме аномально тепла для грудня погода - до +11

Цього тижня в Черкаській області пануватиме аномально тепла для грудня погода - до +11 Із початку тижня Черкащина опинилася на межі тепла та холоду. Атмосферний фронт циклону «Abdul» встиг підсипати снігу. Однак поступово погода змінюватиметься, а стовпчики термометрів піднімуться до аномальних +11. Про це повідомляє начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У вівторок, 26 грудня, вночі ще невеликий дощ, проте Черкащину охопить аномальне тепло з середньодобовою температурою +7º, що вище клімату аж на 10º! Температура вночі 1-6º тепла, вдень 6-11º тепла.

У середу, 27 грудня, ініціатива у формуванні погоди перейде до антициклону «Gusti». Істотних опадів не прогнозуємо. Протистояння двох баричних систем зумовить посилення вітру до небезпечних 15-20 м/с. Температурний фон залишиться підвищеним відносно кліматичної норми на 8º. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 3-8º тепла.

До кінця робочого тижня домінантом у погоді Черкащини залишатиметься антициклон. Завдяки чому ймовірність опадів мінімальна, нічні прояснення посилять вихолоджування приземного шару атмосфери. Температура вночі близько 0º, вдень 1-6º тепла. Середньодобова температура повітря продовжуватиме перевищувати норму на 5º.

За чисельними модельними розрахунками, розвиток атмосферних процесів у передноворічні дні далекий від тренду класичної зимової погоди. Завдяки «старанням» Атлантики, 1 січня не по сезону тепло – 2-7º тепла. На сніг розраховувати не варто.

За спостереженням метеостанцій Черкащини, 1 січня за останні 15 років у більшості випадків було зі снігом. Найбільша висота снігу 16-29 см зафіксована у 2019 році.
26.12.2023 10:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter