Гідрометцентр: Вереснь-2023 на Черкащині б'є рекорди. Температура води в Дніпрі +21

Надзвичайно теплий та посушливий вересень продовжує радувати і останній його тиждень не стане винятком. Потужний антициклон продовжує визначати сонячну та суху погоду. Середньодобові температури 19-21º, що вище клімату на 6-8º і більше відповідають липню, тож друга половина вересня 2023 одна із найтепліших за останнє 30-річчя.

Як повідомили в обласному гідрометцентрі, 23 вересня у південній частині Черкащини був встановлено новий рекорд максимальної температури 28,2º проти 27,9º 2015 року.

Аномалією є повернення теплих ночей, якщо на початку місяця мінімальна температура повітря опускалася до плюс 3°, то наразі 12-13°. Температура води у Дніпрі – найвища за весь період спостережень 21º, тож купальний сезон продовжується.

Для аграріїв небезпечні новини. Якщо на початку вересня ще можна було знайти переваги антициклональної погоди (комфортні умови для збору врожаю), то зараз це справжня проблема. Найбільш складні умови для сівби та появи сходів, особливо озимого ріпаку, насіння якого вже більше 20 діб знаходиться у сухому «гарячому» грунті, утримуються на південному заході області, де орний шар грунту практично сухий, а значить, відсутні умови навіть для проростання насіння.

В останні 30 років осіння засуха різної інтенсивності та тривалості спостерігалася що два роки – остання відмічалася у 2020. Як правило, після осінньої засухи поповнення вологозапасів орного шару ґрунту до достатніх значень відбувається на середину жовтня. Найбільш жорсткою залишається засуха 2019 року, яка припинилася з дощами та поверненням тепла у другій половині грудня.

На поточному тижні під домінування антициклонів погода залишається стійкою. Температура вдень 23-28º, вночі 10-15º.
25.09.2023 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter