В останній тиждень січня на Черкащині буде морозно, але вже на вихідних потеплішає

Як інформує директор Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань, попри збільшення тривалості світлового дня, сонячного тепла все ще недостатньо, щоб зупинити вихолоджування північної півкулі, яке відбувається по інерції. У Черкасах, наприклад, за вихідні середньодобова температура 5-6º морозу, при кліматичній нормі січня 3,6° морозу.

Останній тиждень січня, який за кліматом є найморознішим у році, все ж виправдає свій холодний «статус». Серія атлантичних циклонів, які відійшли на схід та залишили «хвіст холоду» в нашому регіоні, знизили температуру повітря до помірних морозів. Домінування північних рвучких вітрів підтримає морозний температурний фон до п’ятниці.

При цьому, проникнення холоду на південь спровокувало утворення локальних циклонів над Чорним морем, атмосферні фронти яких періодично підкидатимуть сніг, поступово збільшуючи висоту снігового покриву яка наразі 2-5 см. Температура вночі 8-13º морозу, вдень 3-8º морозу. Проте не забуваємо що дороги та тротуари, які вчасно не розчистили від снігу – дуже слизькі!

Підвищення температури до відлиг прогнозуємо вже напередодні вихідних, 28-30.01, що пов’язано з виходом нового циклону з Атлантики, який розверне вітер на південний та почне постачати більш тепле вологе атлантичне повітря.

Кіндрат Булавін
Провінція
24.01.2022 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter