На Черкащину знову прийшли антициклони. У найближчі дні грози, рвучкий вітер

За інформацією Черкаського гідрометцентру, на початку травня хвиля середземноморського тепла захлеснула Черкащину і стовпчики термометрів впевнено перетнули через +20º, а середньодобова +16..+17º відповідала літньому режиму погоди.

Проте на Черкащину знову проникло холодне повітря і адвекція холоду порушила природний добовий хід температури, тому вдень не вище +14º..+15º. Таке похолодання неприємне, до того ж дискомфорту додає поривчастий вітер.

Атмосферні процеси розвиваються швидко.

Завтра антициклон «TRUDI», який подарував сонячну та суху погоду, поступиться місцем новим атлантичним циклонам «GREGOR» та «EUGEN». Тому, 6-8 травня прогнозуємо періодичні грозові дощі, коливання температури повітря та атмосферного тиску на фоні посиленого рвучкого вітру.

Періодичні дощі підтримуватимуть добрі та оптимальні вологозапаси ґрунту, які наразі в області є найвищими за останні 30 років.

6 травня невеликі дощі, подекуди грози. Найближча ніч буде теплою +6..+11º, вдень +14..+19º.

7 травня ввечері до нашого регіону наблизяться атмосферні фронти чергового атлантичного циклону, які буквально «ЗАВИСНУТЬ» над Черкащиною. Тому, ввечері 7 травня та 8 травня, на День пам’яті та примирення, ЧАСОМ ДОЩ, місцями гроза. Температура вночі +3..+8, вдень +10..+15º.

На покращення погоди можна розраховувати у неділю 9 травня. Але в ніч на 9 та 10 травня існує висока ймовірність заморозків на поверхні ґрунту.
05.05.2021 18:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter