19 лютого стане найхолоднішим зимовим днем. Уночі до -29 градусів

За інформацією Черкаського гідрометцентру, компенсацією за аномальне тепло грудня-січня виявився тривалий лютневий холод. Майже тиждень від’ємна аномалія температурного фону 7-11º. І на останок зима підготувала ще один "морозний сюрприз".

Атлантичний циклон затягнув у свою циркуляцію нову порцію арктичного повітря із північного сходу. А завдяки антициклону, який переміщується в помірні широти зі Скандинавії, це повітря буде додатково вихолоджуватися у нічні години.

Тому на Черкащинів найближчу ніч очікується до 25-27º, місцями до 29º морозу. Вдень на сонці морози швидко втратять силу, температура підвищиться до 9-11º морозу. Доба 19 лютого може стати найхолоднішою цієї зими.

У передостанні вихідні, 20-21 лютого синоптична ситуація різко зміниться. З Атлантики прорветься великий за розмірами циклон, який несе із собою опади та потепління . Черкащина тривалий час буде знаходитися в теплому секторі цього циклону, температурний фон «стрибне» до невеликих позитивних значень: у суботу ще вночі прогнозуємо 14-19º морозу, але вже вдень від 4º морозу до 1º тепла.

Надалі температура повітря коливатиметься від 3º морозу до 2º тепла.

Потепління в умовах переважно хмарної погоди призведе до поступового танення снігового покриву, утворення снігової каші, сповзання великих мас снігу з дахів будинків та падіння бурульок.
18.02.2021 17:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter