Цього тижня в Черкаській області дощитиме, але з вихідних таки почнеться літо

Сьогодні центр дощового циклону знаходиться над Черкащиною і вже випало 2-13 мм дощу. А у Жашкові за 12 годин аж 23 мм – майже декадна норма, що відповідає критерію небезпечного метеорологічного явища, повідомляє начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. За прогнозом, цей робочий тиждень буде з дощами, проте покладе початок у перебудові синоптичної ситуації.

Переміщення повітряних мас поступово повернеться до більш звичних західно-східних процесів. Нарешті нашу Черкащину очікує підвищення температури.

У першій половині тижня воно буде помірним з денними температурами 14-19º, а з четверга зробить серйозну заявку на те, щоб наздогнати календар з температурами вдень 17-22º і наблизитися до кліматичної норми.

У вихідні дощі припиняться, є шанси що травень встигне дати початок метеорологічному літу.

Загалом меридіональні переміщення повітряних мас, що встановилися в атмосфері, призвели до затяжної і потужної негативної температурної аномалії у нашому регіоні. Навіть у третій декаді травня на Черкащині на грунті спостерігалися нічні заморозки, а середня температура повітря відстає від кліматичної норми на 3-8°.
25.05.2020 19:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter