До кінця тижня на Черкащині утримається помірно тепла погода

До кінця тижня на Черкащині утримається помірно тепла погода Вже другу добу вітри з північною складовою забезпечують на Черкащині чисте, без їдкого диму повітря. За даними спостережень перевищень по шкідливим домішкам та радіаційному фону не має. Натомість показник пожежної небезпеки на території області високий 4 класу і надалі продовжить зростати. Про погоду на цей тиждень розповів начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За прогнозом, завдяки переважанню північних процесів, а саме подальшому надходженню порцій арктичного повітря, до кінця квітня утримається помірно тепла, вітряна, зі значним коливанням температур: від 0-2º тепла вночі, (місцями на ґрунті заморозки) до 16-18º тепла вдень.

На Черкащині майже тиждень утримується суха, помірно-тепла та вітряна погода. Вдень повітря прогрівалося до 11-13º, а вночі на грунті відмічалися заморозки. Спостерігався посилений північно-західний вітер, 9-14 м/с. Відносна вологість повітря в денні години знижувалась до 27-34%. Такі погодні умови сприяють швидкому зростанню показника пожежної небезпеки в екосистемах області. Погода сприятиме подальшому зростанню показника пожежної небезпеки в екосистемах області.

22 квітня на більшій частині території області очікується висока (4 класу) пожежна небезпека, лише у Звенигородському районі надзвичайна – (5 класу), у Черкаському районах – середня (3 класу), у Канівському – мала (2 класу).

На дощі можна розраховувати 25-28 квітня. На Черкащині складаються критичні умови для вегетації агрокультур. Як правило, раннє відновлення вегетації було сприятливим фактором для майбутнього врожаю всіх культур, проте не цього року.

Поєднання нічних заморозків та значного дефіциту вологи в ґрунті виявилося малосприятливими не лише для росту і розвитку усіх сільськогосподарських культур, а й для плодових, в яких через ранній початок весняних процесів та раннє накопичення ефективного тепла, відбулося небувало раннє цвітіння. Проте інтенсивні заморозки, як для цієї фази розвитку, знищили врожай, поки що абрикос.

Дефіцит вологи, холодні суховії у поєднанні зі значними перепадами температур від нічних заморозків до +20° і вище вдень, були несприятливими для розвитку всіх культур.
21.04.2020 17:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter