Запаси вологи в грунті на Черкащині - найменші за останні 10 років

За інформацією обласного гідрометцентру, запаси вологи в грунті на Черкащині - найнижчі за останні 10 років.

Грунтова волога – один з важливих показників, який впливає на врожай. Достатній її рівень гарантує одержання високих урожаїв с/г культур. Формування ґрунтової вологи на початок весни залежить від наступних факторів: кількості опадів за осінньо-зимовий період, глибини промерзання грунту, наявності снігового покриву та інтенсивності танення снігу.

Умови для формування вологозапасів грунту на початок весни 2020 року в області складаються малосприятливо.

Причина - значний дефіцит опадів, який зберігається вже 12 місяців, випало практично вдвічі менше від можливої кількості! Як наслідок, запаси вологи на кінець осені, на окремих площах, виявились рекордно низькими.

Через погодні аномалії, переважала тепла погода з практично відсутністю снігу, слабко мерзлим або талий ґрунтом та незначною кількістю опадів. Метеостанціями області 8 лютого були взяті вологозапаси грунту на тестових полях, їх результати показують, що запаси вологи в метровому шарі - найменші за останні 30 років!

Цікаво, що роком рекордсменом з найбільшим вмістом вологи в грунті в області на початок весни є 2013, коли в метровому шарі містилося 180-230 мм. Найменший вміст - 100-130 мм спостерігався у 1997 році.
24.02.2020 12:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter