Наприкінці тижня на Черкащину прийдуть морози

Наприкінці тижня на Черкащину прийдуть морози За інформацією обласного гідрометцентру, антициклон зі сходу продовжує формувати на Черкащині теплу, як для цього часу та суху погоду. Температурний фон на 5-6º вище норми. Антициклональна циркуляція поширюється до великих висот, тому «зрушити» такий атмосферний центр непросто. За прогнозом, у найближчі дві доби характер погоди суттєво не зміниться. Більш тепле повітря, що надходить із південними вітрами сприяє утворенню адвентивних туманів, особливо після заходу сонця. Температура вночі 1º морозу – 4º тепла, вдень 4 – 9º тепла.

А ось у другій половині тижня погода змініться. Вже ввечері 21 листопада, майже на тиждень раніше звичайних строків, у наш регіон пошириться холодне повітря з районів північних морів. Вторгнення холоднечі у супроводі рвучкого вітру розпочнеться із північного-сходу, і одним із перших його зустріне Золотоніський та Черкаський райони. Одним із негативних факторів, є те що похолодання відбудеться на суху та «голу» землю.

До кінця місяця нічні температури 3-8º морозу вдень близько 0º. На річках області поступово з’являтимуться перші льодові явища.

Початком зими вважається дата переходу середньодобової температури через 0º в бік зниження. На Черкащині, зазвичай, цей перехід відбувається не одразу, спочатку він нестійкий. «Зимові погрози» повторюються і частішають, починаючи з початку другої декади листопада, поки остаточно не встановиться зимовий режим погоди з його від’ємним фоном температур. Відбувається це, в середньому, 29 листопада. Саме цю дату і вважають на Черкащині початком зими.
18.11.2019 18:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter