Метеостанція Звенигородки зафіксувала рекордну тривалість туману - 42 години

Метеостанція Звенигородки зафіксувала рекордну тривалість туману - 42 годиниЗа повідомленням Черкаського гідрометцентру, понад два тижні на Черкащині спостерігається комфортна досить тепла осінь з вересневою температурою. НЕЗВИЧНЕ тепло на Черкащині пояснюється тривалим утриманням антициклону на півдні та надходженням теплого, добре насиченого вологою повітря, яке провокує виникнення туманів.

Саме тривалі антициклони, які для Черкащини у жовтні явище звичайне, є причиною утворення густих туманів. Наразі встановлено «туманні рекорди»: вже 12 днів з туманами при нормі 5, а метеостанція Звенигородка зафіксувала тривалість туману - 42 год.

«Купол теплого повітря», створений антициклоном, не дає викидам підприємств, автотранспорту та продуктам горіння підніматися вгору і розсіюватися. Тому вони накопичуються поблизу земної поверхні порушують роботу транспорту та погіршують самопочуття людей.

За прогнозом наступні три доби ситуація в атмосфері істотно не зміниться. Надходження тепла немов шлагбаум стримує арктичний холод, який рветься у наш регіон із північних широт.

Із 29 жовтня розпочнеться похолодання, яке надалі посилиться до температур вночі🌡 -2..+4º, вдень +4..+10º. На опади, місцями із мокрим снігом розраховуємо 2-4 листопада, коли у наш регіон завітають атмосферні фронти.

🔹Зміна синоптичних процесів сприятиме очищенню атмосфери, розсіюванню шкідливих домішок та зниженню показника пожежної небезпеки.
25.10.2019 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter