Рятувальники попереджають: через посушливу погоду на Черкащині щодня фіксується до 20 загорань сухої трави й сміття

Рятувальники попереджають: через посушливу погоду на Черкащині щодня фіксується до 20 загорань сухої трави й сміття За даними УкрГідрометцентру, в Україні і зокрема в Черкаській області встановилася надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека. За таких умов можливе виникнення пожеж у природних екосистемах. Оперативна обстановка останніх днів свідчить, що справджуються найгірші очікування рятувальної служби. Рятувальні підрозділи щодня ліквідовують до 20 таких загорань. Пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, лісові насадження, поширитися на торфовищата та поля із сільськогосподарськими культурами. Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають у результаті людської недбалості та неуважності.

Через пожежі в екосистемах, які призвели до загорань торфовищ підрозділи Управління вже тривалий намагаються ліквідувати пожежі пов’язані із покладами торфу. Найбільш напружена робота наразі триває у селі Дібрівка, Золотоніського району та селі Вергуни, Черкаського району де горить торф’яний грунт окремими осередками на загальній площі 13,5 га.

Останнім часом, почастішали випадки пожеж і на полях сільгосппідприємств. Так, 7 вересня пожежа сухої трави, яка виникла у Черкасах на вулиці Сурікова поширилася на поле з кукурудзою. Загальна площа пожежі становила 500 кв.м. На боротьбу з пожежею прибули три пожежно-рятувальні підрозділи Черкаського гарнізону, а також місцева пожежна команда Руськолянської окремої територіальної громади.

Зважуючи на високий рівень пожежної небезпеки та складну оперативну обстановку, рятувальники звертаються до керівників та працівників сільгосппідприємств, а також нагадують усім громадянам про необхідність суворого дотримання заходів пожежної безпеки в місцях збирання врожаю. Будьте пильні! Наша сумлінність та відповідальність - це запорука нашої безпеки та безпеки нашого оточення! Особливо важливо дотримуватись правил пожежної безпеки в пожежнонебезпечний період, коли ризик виникнення займань сухостою вкрай високий! Пам'ятайте, що пожежа сама по собі ніколи не виникає, а зазвичай стає наслідком чиєїсь безпечності, недбалості та банальної бездіяльності. Праця, яка вкладалася у таку потрібну справу тривалий час не повинна перетворитися на попіл.
10.09.2019 12:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter