У середу на Черкащині спека спаде й пройдуть невеликі дощі

У середу на Черкащині спека спаде й пройдуть невеликі дощі Перший тиждень календарної осені відзначиться невеликими погодними змінами. Сьогодні-завтра, під впливом антициклону, переважатиме суха та спекотна погода, з температурами вночі +12..+17º, вдень +30..32º. А вже у середу є вірогідність невеликих дощів із південного сходу, а в п’ятницю – із заходу. При цьому спека спаде і до кінця тижня буде комфортно: вночі +7..12º, вдень +20..25º. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Загалом, за його словами, серпень був теплим та посушливим. В більшості районів Черкащини він зайняв 2-4 місце, а на Жашківщині – 1-ше місце в рейтингу найбільш сухих за більш, ніж 130 років.

Як наслідок, запаси вологи в ґрунті під пізніми культурами найнижчі за останні 30 років, умови для сівби озимого ріпаку відсутні, досить довго утримується надзвичайний 5 клас пожежної небезпеки, що останніми днями стало передумовою тління торф’яного ґрунту на Золотоніщині.

Тож зважаючи на спекотну погоду, а також те, що пожежонебезпечний період зараз знаходиться у своїй активній фазі, загроза виникнення загорянь буде тільки зростати.
02.09.2019 19:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter