Цього тижня на Черкащині утримається суха й тепла погода

Цього тижня на Черкащині утримається суха й тепла погода Календарне літо завершується, але погода на Черкащині не поспішає перебудовуватися на осінній лад. Суху, спекотну та маловітряну погоду формує великий за розмірами антициклон, що сформувався над Центральною Європою, середньодобові температури повітря +21..23°, що аж на 3-5° вище кліматичної норми, денний максимум +29…31°, каже начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Тривалий дефіцит опадів зокрема з початку літа 40-70% та підвищений температурний фон призвели до ґрунтової засухи на Черкащині. Вологозапаси у ґрунті вичерпані, що ускладнює підготовку площ та сівбу озимого ріпаку під врожай наступного року. Проте, навіть за відсутності вологи в ґрунті, завдяки періодичним похолоданням, росам та відсутності тривалих гарячих суховіїв, які саме у серпні вносять «ложку дьогтю» в показники урожайності, на полях області сформувався добрий врожай більшості сільгоспкультур.

За синоптичними розрахунками, у першій половині тижня на нас чекає невеличке похолодання, зниження температурного фону на 2-3º, яке зумовлять вітри зі сходу. Нічна температура знизиться до 10-12º, а вдень 24-26º.
27.08.2019 15:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter