Цього тижня в Черкаській області очікуються короткочасні дощі з грозами

Цього тижня в Черкаській області очікуються короткочасні дощі з грозами За прогнозом синоптиків, цього тижня, нестійку з короткочасними грозовими дощами погоду, формуватиме улоговина потужного північного циклону. Найбільші дощі очікуються 13 червня. Під час дощів температура повітря знижуватиметься на 3-6º.

Проте кількість опадів на стан зволоження ґрунту суттєво не вплине. Дефіцит опадів, який утримується в області з початку квітня у поєднанні з високими температурами повітря, низькою вологістю (менше 30 % в денні години) та суховіями, призвели до ґрунтової засухи, повідомив начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань. Передумовою для ґрунтової засухи стала атмосферна. Так, в метровому шарі ґрунту, під озимою пшеницею в якої проходить налив зерна на більшості площ всього 27-35 мм вологи, за оптимальних 60-80 мм. А в Умані під кукурудзою та цукровим буряком 50 мм вологи, що теж недостатньо.

Атмосфера заспокоїться ближче до вихідних і погода зміниться на антициклональну. Тому буде переважно сонячно, дуже тепло та сухо. Температура вночі +13..18º, вдень +24..29º.
11.06.2018 17:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter