Управління водних ресурсів: На Черкащині цієї весни початок повені може розпочатися раніше від норми

Як інформують у Черкаському регіональному управлінні водних ресурсів, в Україні наступає період пропуску льодоходу, повені і паводків, що кожного року має свої особливості, зважаючи на погодні умови, а тому попередженими та готовими мають бути не лише причетні органи управління і відомства, а і місцеві мешканці.

Починаючи із 10-12 лютого, на Дніпровських водосховищах спостерігається поступове послаблення льодового покриву, утворення тріщин, промоїн, на окремих ділянках руйнування льоду. Триває позитивний температурний фон – на 5-11° вище кліматичної норми, що більш характерно для 2-ї половини березня. У Смоленській області, де бере початок Дніпро, висота снігового покриву 4-11см. У Гомельській та Чернігівській областях – 1см.

За погодних умов, які спостерігаються, формування паводку ще не розпочалося, але початок повені може припадати дещо раніше, ніж попередній рік, на березень. Гідрометеорологічна ситуація, що склалася на початку лютого 2014 року на водозборах водних об’єктів області, на даний час не викликає занепокоєння. За нормальних умов сніготанення досягнення небезпечних відміток підтоплення річковими водами не очікується.

Проте не слід виключати можливість підтоплення неприродного характеру.

- Ми не забуваємо досвід попереднього року. На той час при значному запасі води у сніговому покриві у верхів’ї Дніпра, а саме: у Росії і Білорусії, також в басейні річок Прип’ять, Десна, Рось сформувалася несприятлива гідрологічна ситуація, де одночасно почалися паводки, а відповідно р. Рось створила значний підпір по верхів’ю Кременчуцького водосховища. Така ситуація негативно вплинула на проходження форсованих скидів по руслу Дніпра, де об’єми складали близько 5050 м3/с. Як наслідок, на лівому березі річкової частини Кременчуцького водосховища в межах Прохорівської сільської ради Канівського району, с. Сушки відбулося часткове підтоплення надвірних споруд. В межах Тубільцівської сільської ради Черкаського району, с. Хрещатик частково були підтоплені території, де знаходяться 14 баз відпочинку, - розповідає начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів Олександр Бовсуновський.

Існує ймовірність підтоплення заплавних земель р. Тясмин в адмінмежах сіл Хацьки, Вергуни, Залевки, Голов’ятино через те, що похил р. Тясмин надзвичайно малий і належного гідравлічного стоку не забезпечує.

Наразі відділом водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки визначені зони можливого підтоплення при різних ступенях забезпеченості весняної повені. Так, земельні ділянки в прибережній зоні Кременчуцького водосховища, які можуть бути підтоплені, розташовані в межах трьох великих масивів: у верхів’ї водосховища, на Вільшанському і Оболонському масивах, з частковими підтопленнями сіл Канівського району – Келеберда, Сушки, Пекарі та земельних угідь сіл Бубнова Слобода, Матвіївка Золотоніського району, а також земельні угіддя по заплаві р. Рось с. Хрещатик, садиби с. Межиріч.
19.02.2014 17:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter