Черкаський гідрометцентр: Так, тепло. Але це ще не весна

Черкаський гідрометцентр: Так, тепло. Але це ще не веснаДо кінця цього тижня на Черкащині погода залишиться стабільно теплою, атмосферні фронти будуть викликати періодичні невеликі опади. Про це інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, повідомляють у Черкаській ОДА.

Упродовж минулих вихідних максимальна температура вдень підвищувалася до +8-10°. Продовжується поступове руйнування льодового покриву, на водних об’єктах спостерігаються промоїни та ополонки, тому перебувати на льоду зараз вкрай небезпечно. У результаті сніготанення на річках спостерігаються малоінтенсивні підйоми рівнів води, які не становлять загрози. За попередніми оцінками та виходячи з передумов, що склалися на сьогодні, загрозливого характеру чи масових негативних наслідків від цьогорічного водопілля не слід очікувати. Тому його проходження буде визначатися погодними умовами березня.

Не дивлячись на підвищений температурний фон, озимина ще знаходиться в стані зимового спокою, відновлення вегетації агрометеорологи метеостанцій ще не відмічають. Розпочинати весняно-польові роботи ще зарано, оскільки верхні шари грунту перезволожені. Достатнє підсихання ґрунту для виходу техніки в поле очікується в другій половині березня.

Як відомо, прихід весни пов’язується зі стійким переходом середньодобової температури повітря через 0° до підвищення. Теперішню погоду назвати весняною ще не можна, оскільки відбувається перебудова із зимових процесів на весняні, тому середній температурний фон не набагато перевищує 0°. Така перебудова затягнеться до кінця лютого, а весна прийде в календарні строки. Виходячи з аналізу багаторічних даних та синоптичних процесів, для березня буде характерний підвищений, відносно норми, температурний режим, однак розраховувати на стрімке наростання температури не варто.
18.02.2014 12:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter