DataLife Engine > Події > Найкращі практики підтримки жителів громади презентували в Каневі
Найкращі практики підтримки жителів громади презентували в КаневіСегодня, 15:20. Разместил: victor |
|
Як повідомили в міськраді Канева, ментальне здоров’я сьогодні є одним із ключових чинників стійкості суспільства. Саме тому Канівська громада одна із перших долучилася до реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», започаткованої першою леді України Оленою Зеленською і вже має успішно реалізовані ініціативи у сфері психосоціальних послуг.
Презентувати свої напрацювання та поділитися досвідом представники Канівської громади мали змогу у рамках Дня спільнодії «Інновації «Ти як?» у громадах», що відбувся в Каневі. З нагоди заходу Канів відвідала перша заступниця начальника Черкаської ОВА Наталія Кравченко, регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шепіль, представники 3 хвилі консультантів та керівники із Жашківської, Багачевської, Золотоніської міської та Дмитрушківської сільської територіальних громад. — Втрата близьких, вимушене переселення, тривале перебування в умовах небезпеки, невизначеність майбутнього й накопичення хронічного стресу поступово змінюють якість життя наших людей. У таких умовах турбота про ментальне здоров’я перестає бути винятково питанням медицини чи психології. Вона стає питанням національної безпеки, розвитку громад, їхньої стійкості, згуртованості та економічної спроможності. А Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» є стратегічним інструментом, який надає громадам можливість діяти системно, професійно та на випередження, — зазначила Наталія Кравченко. Урочисте відкриття заходу відбулося на території Національного Шевченківського заповідника, де гості вшанували пам’ять Тараса Шевченка покладанням квітів до його могили. Далі учасники відвідали різні локації, де реалізуються відповідні ініціативи, зокрема, - ветеранський простір «Патріот», Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги та Центр життєстійкості. Останній, до речі, розпочав свою діяльність лише у лютому 2025 року, але вже має успішні результати. Так, голова ГО «Жінки Канівщини: сила в дії», менеджерка Центру життєстійкості Ірина Береза поінформувала, що Центр проводить психологічні тренінги, арттерапевтичні заняття, рухові активності, реалізує програми підтримки сімей та відповідального батьківства. Директорка Канівського міського центру соціальних служб, консультантка з ментального здоров’я Канівської громади Валентина Яворська в свою чергу представила систему реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у громаді. Так, на базі Центру соціальних служб успішно працюють терапевтичні групи підтримки для сімей ветеранів, родин зниклих безвісти та осіб, які переживають втрату. Однією з найуспішніших практик громади став Театр ветеранів, створений завдяки тісній співпраці відділу культури, ветеранського простору «Патріот», Центру життєстійкості та Канівського міського центру соціальних служб. До театрального колективу увійшли ветерани та члени їхніх родин. Результатом спільної роботи стала прем’єра вистави «Майже фараони», яка успішно стартувала на сцені громади та продовжує свій гастрольний шлях. Театр ветеранів об’єднав ветеранів та членів їх родин, членів родин зниклих за особливих обставин, загиблих Героїв та фахівців. – Ті громади, які інвестують у ментальне здоров’я сьогодні, отримують не лише здоровіших і більш стійких жителів, – підсумувала Наталія Кравченко. – Вони отримують головне – сильне людське підґрунтя для розвитку та відновлення. Саме тому впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» має стати одним із пріоритетів кожної громади у нас на Черкащині. Вернуться назад |