DataLife Engine > Події > У Каневі відзначили 75-ту річницю визволення міста від нацистів

У Каневі відзначили 75-ту річницю визволення міста від нацистів


1-02-2019, 14:00. Разместил: victor
Як інформують у міськраді Канева, в місті залишилося всього одинадцять ветеранів Другої світової. З кожним роком, на жаль, очевидців та тих, хто власноруч боронив Батьківщину від ворога, стає все менше. Троє з них (яким ще дозволяє здоров’я) - Іван Петренко, Леонід Тітов, Віктор Васильєв - взяли участь в урочистих заходах з нагоди 75-ї річниці з Дня визволення Канева від нацистських загарбників, що проходили у четвер, 31 січня.
У Каневі відзначили 75-ту річницю визволення міста від нацистів

Так, зранку представники структурних підрозділів органу місцевого самоврядування, депутатського корпусу та жителі міста на чолі із заступником міського голови Наталією Матіновою поклали квіти до Меморіалу Слави і пам’ятного знаку бійцям 206-ї стрілецької дивізії, які, власне, й визволяли наше місто.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих. Поминальну панахиду за героями провів священик Успенського собору Єпіфаній.

Представник відділу культури Костянтин Андрієнко поінформував про історію встановлення пам’ятного знаку бійцям 206-ї стрілецької дивізії, якому цьогоріч виповнилося 50 років.

Урочистості та святковий концерт «Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні…” пройшов увечері в міському будинку культури.
У Каневі відзначили 75-ту річницю визволення міста від нацистів

- У серпні 1941 року німецькі війська ввійшли в Канів і на довгих 2,5 роки в місті було встановлено правління іншої держави, яка хотіла використовувати поневолені території заради задоволення маніакальної ідеї – верховенства однієї нації над всіма іншими, - пригадала у вітальному слові заступник міського голови Наталія Матінова. – Дню визволення нашого міста передували чотири місяці безперервних кривавих боїв, які засіяли нашу землю тонами смертоносного металу і вкрили братськими могилами, в яких покояться тисячі відомих і невідомих героїв. Сьогодні поруч з нами залишилось зовсім мало живих свідків подій тих буремних років. А безпосередніх учасників бойових дій у тій страшній війні в Каневі проживає всього лише 11 осіб.

Вернуться назад