Біля черкаського УМВС черкаські журналісти протестували проти кривавих дзьобів "Беркута"

«Руки геть від журналістів!», «Мусор – на свалку, Захарченка у відставку!», «Ганьба «Беркуту»!» – ці гасла черкаська журналістська спільнота скандувала вчора увечері перед головним входом до обласного управління міліції. Так журналісти Черкас відреагували на факти звірячого побиття мирних громадян і журналістів бійцями спецпідрозділу «Беркут» у Києві. Про це повідомляє Дзвін.
Біля черкаського УМВС черкаські журналісти протестували проти кривавих дзьобів "Беркута"
Біля черкаського УМВС черкаські журналісти протестували проти кривавих дзьобів "Беркута"

Спільна біда консолідувала черкаських журналістів. На акцію протесту проти побиття колег по цеху, до управління МВС України в Черкаській області прийшло близько півсотні журналістів із різних видань. Черкаських медійників підтримали і їхні колеги із центрального телебачення – знімальні групи «Інтера», «1+1» та «ICTV».
Ідею провести акцію журналістської солідарності проти ментовського безпрєдєлу втілили обласний осередок Національної спілки журналістів України та кілька її активістів.
«У зв’язку з подіями останніх днів, під час яких влада продемонструвала своє вороже ставлення до громадянського суспільства та до журналістів зокрема, Національна спілка журналістів України закликає всіх колег проявити максимальну згуртованість і солідарність. Ми висловлюємо глибоке обурення численними фактами насилля та агресії проти працівників ЗМІ та представників громадськості. Список постраждалих під час сутичок журналістів постійно оновлюється, і більшість із них зазнали тілесних ушкоджень від рук правоохоронців. Ці прецеденти яскраво демонструють, що свобода слова цій владі непотрібна.
У цей визначальний для країни час закликаємо вас захистити своє право на професію. Ми не спонукаємо журналістів приєднуватися до євромайданів у Києві, але просимо співробітників кожної редакції – обласного, районного, місцевого рівнів – професійно виконувати свій обов’язок, подаючи великий масив неупередженої і об’єктивної інформації про події в столиці.
Зокрема, ми просимо звернути увагу на приклади роботи колег з великих національних телеканалів, які на сьогодні забезпечують повне та об’єктивне висвітлення подій в країні – 5 каналу, 1+1, Інтера, ICTV, ТВі та інших.
Ми розуміємо, що в сучасних українських умовах журналістика перебуває під тиском і впливом чиновників, бізнесу, засновників. Утім, вважаємо, що настав час остаточного вибору і визначеності. Ми закликаємо принаймні не публікувати відверто неправдиві пропагандистські матеріали, не подавати викривлену інформацію, натомість поширювати інформацію про злочини проти журналістів. Таким чином кожен з нас продемонструє свій вияв солідарності з колегами, які постраждали за майбутнє країни та честь професії», – йдеться у заяві. Крім цього Василь Трохименко зачитав журналістам заяву громадських організацій Черкащини, у якій висловлено глибоке обурення громадськості щодо насильства проти учасників Євромайдану.
Своєрідну крапку в акції поставив відомий черкаський тележурналіст Валентин Чернявський. На знак протесту проти побиття колег, він приніс до управління міліції кілька пляшок червоної фарби, яка мала символізувати кров, пролиту журналістами на Євромайдані.
03.12.2013 15:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter