Акція біля "Азоту": погляд організаторів

У понеділок біля прохідної ПАТ «Азот» відбулася акція протесту. З думкою щодо неї підприємства можна ознайомитися тут. Ось погляд організаторів акції.

Близько 300 робітників пікетували вчора центральну прохідну Черкаського ПАТ «АЗОТ» та Обласну державну адміністрацію Черкаської області з вимогами відновлення роботи найбільшого хімічного підприємства області, припинення антипрофспілкової політики власника «АЗОТу» Дмитра Фірташа та його зазіхань на «Черкасиволоканал» - на заклик профспілки «Народна солідарність»та Всеукраїнського профобєднання «Демократичні профспілки України»…
Колишній флагман промисловості Черкащини, черкаський «АЗОТ» вчергове стоїть із серпня 2013 року, тобто уже понад 3 міс.
При цьому внутрішньо-українська ціна на продукцію, які він випускає, приблизно вдвічі вища від т. зв. «світових цін».
Робітників простоюючого заводу під загрозами звільнення примушують до вступу до підконтрольної роботодавцю псевдо-профспілки, а будь-які спроби створення на підприємстві незалежних профспілок жорстоко подавляють.
Робітники недоотримують зарплату, їхні сім’ї – доходи, а міський, обласний і державний бюджет та фонди соціального страхування
– відповідні надходження.
Акція біля "Азоту": погляд організаторів

Акція біля "Азоту": погляд організаторів

Складається враження, що нинішньому власнику Дм. Фірташу простій і навіть можливе закриття черкаського «АЗОТу» вигідні для створення штучного дефіциту на внутрішньо-українському ринку мінеральних добрив, монополістом якого він за державного потурання став.
Натомість, замість зупиненого «АЗОТу», Дм. Фірташ знайшов у Черкасах інше джерело прибутків: орендовані у держави водоочисні споруди та черкаський «Водоканал», який зараз він намагається безкоштовно «прихватизувати» в рахунок висмоктаного з пальця «боргу» черкащан перед ним.
Уже сьогодні кожен черкащанин сходивши у туалет та/або помивши руки в умивальнику «винен» за це грошей Дм. Фірташу. Після приватизації ним «Водоканалу» тарифи на воду, як показує досвід інших міст України, можуть зрости у 5 – 10 раз.
Тому робітники вимагали:

1. Відновлення повноцінної роботи Черкаського ПАТ «АЗОТ».

2. Припинення зазіхань Дм. Фірташа на черкаський «Водоканал».

3. Свободи профспілкової діяльності на «АЗОТі»…
26.11.2013 09:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter