Мітинг біля "Азоту": погляд підприємства

Учора, 25 листопада, біля прохідної ПАТ “Азот» пройшов мітинг, організаторами якого були «Демократичні профспілки» та «Народна солідарність». "Провінція" отримала два репортажі з акції. Оприлюднюємо їх у тому порядку, в якому вони надійшли.
Отже, погляд з «Азоту».«ВІРТУАЛЬНІ» ПРОФСПІЛКИ ОСТАТОЧНО ДІСТАЛИ ВИРОБНИЧНИКІВ «АЗОТУ»

Трудовий колектив Черкаського «Азоту» звернувся до правоохоронних органів з проханням забезпечити спокійну роботу підприємства. Оплачені мітинги, що організовуються під прохідними, настільки набридли хімікам, що вони попросили про допомогу. Група оплачених мітингувальників на останній такій акції заважала нормальному виробничому процесу.

ВЕЛИКІ ПІДПРИЄМСТВА ЯК МІШЕНЬ ДЛЯ ПОЛІТИКІВ

Для того, щоб набирати голоси на виборах, політтехнологи застосовують ряд інструментів. Один із них – різні «шоу» на прохідних найбільших підприємств. Фішка року – створення начебто нових профспілок з метою «захистити від капіталістів».
Для політичної пропаганди в Черкасах, де незабаром відбудуться перевибори депутатів ВР, знову обрано одне з найсильніших підприємств Черкас – ПАТ «АЗОТ». Хіміки вже звикли до людей з прапорцями різних кольорів та майже не звертають на них уваги, але сьогодні були нові кольори.
25 листопада зрання, близько 80 осіб – переважно люди похилого віку та молодь, зібралися біля заводоуправління ПАТ «АЗОТ». Малоорганізована групка людей, «висадилась» з автобусів і розгорнула прапори, нікому невідомих організацій «Демократичні профспілки» та «Народна солідарність».
Ніде не зареєстровані організації, які називають себе профспілками, влаштували в’яле шоу. Все було як зазвичай: покричали, погрілися… У виступах – в основному радянська риторика. Буржуї погані, вся влада – народу. Не вистачало Леніна та броньовика. Мета театру одна – політична пропаганда перед черговими виборами, що відбудуться у грудні. І цього разу «театр» оплачених демонстрантів реально завадив роботі підприємства. Через те, що на приватній території знаходилися сторонні люди, планові навчання з техніки безпеки було призупинено. Гніву заводчан не було меж.

ВИСТАВА
Мітинг біля "Азоту": погляд підприємства

«АЗОТ» є приватним підприємством, «десант» з кількох автобусів вранці висадився прямо на його територію. До речі, приватну. Під диригування окремих осіб, натовп людей почав вибудовуватися в одну шеренгу навпроти входу до адміністративного корпусу, несучи прапори і розгортаючи скручені паперові надписи. Театр Станіславського позаздрив би. Організатори збориська (мітингом це назвати важко) дуже поспішали, бо за домовленістю мітингувальники мали одержати бонус за участь у трьох мітингах. У промовах лунали малоперевірені цифри та факти, які, м’яко кажучи, не відповідають дійсності: починаючи від кількості працівників «Азоту» і закінчуючи тим, що нині їх нібито скорочують та не виплачують зарплату. Організатори навіть не читали останніх новин про підприємство. НЕ знають скільки тут працює людей. Метою ж цієї дивної акції біля найбільшого та найуспішнішого в області підприємства, яке забезпечує своїх працівників найвищою зарплатою та повним соціальним пакетом, напевне, було переконати самих же працівників підприємства, що їм треба терміново «рятуватися» і «шукати захисту» саме в цих нещодавно створених профспілках. Такий собі піар.
Мітинг біля "Азоту": погляд підприємства

ДРУГА СТОРОНА МЕДАЛІ

Самі мітингувальники, з якими вдалося поспілкуватися коли вони йшли до автобусів, зізнавалися, що насправді вони не входять до лав цих організацій, і що мітинги для них виключно «заробіток». Деякі взагалі не з Черкас. На запитання про те, як правильно називаються їхні організації, люди тільки розгублено переглядались, а потім розгорнули прапор, щоб прочитати. Та це й не дивно, що можуть робити в нещодавно створеній профспілці пенсіонери, студенти чи підлітки?
Відповідь на це запитання банальна – люди погодилися мерзнути за гречку та гроші. За обіцянками їм мають видати від 90 до 300 гривень за участь у трьох мітингах (на площі 700-річчя, «Азоті» та Соборній площі біля облдержадміністрації). Як слушно зауважила одна з дівчат: «Своїх 60 гривень ми вже точно відробили», а гречку, за свідченнями очевидців, вони отримали відразу після першого мітингу – її привезли машиною прямо на площу.
– На сьогодні в Україні офіційно зареєстровано близько 140 профспілок, багато з яких мають у своїх рядах тільки 2 особи: голову і його заступника, – коментує ситуацію голова обласної організації профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України Володимир Шепель. – У період передвиборної агітації діяльність подібних організацій, які начебто борються за права трудящих, активізується. Але про що може йти мова, якщо Колективний договір «Азоту» один з найкращих серед промислових підприємств України, а профспілка працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості нараховує 11 мільйонів осіб.

ВИМУШЕНИЙ ЗАХІД

Заводчани звернулися до силових органів з проханням допомогти захистити підприємство від незаконних політичних акцій, які заважають роботі підприємства. Про це заявив Віталій Скляров, Голова Правління Черкаського «Азоту».
«Співробітники підприємства і керівництво Черкаського «Азоту» звернулися до управління МВС в Черкаській області з вимогою терміново вирішити проблему несанкціонованих політичних мітингів біля прохідних підприємства. Сьогодні наше терпіння лопнуло, оскільки черговий мітинг фактично заблокував проїзд до однієї з прохідних. У результаті цього були зірвані планові навчання з техніки безпеки. У мітингувальників не було жодного дозволу на проведення мітингу на приватній території, що належить Черкаському «Азоту», – йдеться у зверненні підприємства.
«Ми виступаємо за плюралізм політичних думок, але ми категорично проти мітингів, які заважають нормальному функціонуванню підприємства, – зазначив Віталій Скляров. – Ми дійсно звернулися до силових органів з проханням навести порядок і хочемо, щоб вони захистили «Азот» від політичних агітаторів , які навіть не проживають у Черкасах, а приїздять сюди за гроші помахати прапорцями, пошуміти, блокуючи при цьому роботу підприємства. Це неповага до працівників «Азоту» і ми покладемо край цьому політичному беззаконню», – наголосив Скляров.
26.11.2013 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter