У Тальнівському районі утилізували 20 тонн пестицидів

У Тальнівському районі утилізували 20 тонн пестицидів20 тонн непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин було утилізовано черкаськими рятувальниками. За повідомленням управлівння ДСНС в Черкаській області, в жовтні отрутохімікати, що зберігалися у хімічних складах на території 13 сільських рад Тальнівського району, були завантажені у спеціальну тару та вивезені на місцевий хімічний склад ТОВ «Айова» в селі Городашівка. Звідти пестициди відплавлять на утилізацію в Польщу.
Під час проведення робіт із перезатарення фахівці аварійно-рятувального загону спеціального призначення обстежили 10 складів у 6 селах. Вони вилучили непридатні до використання пестициди та агрохімікати, запакували їх в спеціальну тару та відвезли на хімічний склад, де хімікати перебуватимуть до їх вивозу на утилізацію.
Роботи ускладнювала насиченість повітря в приміщеннях шкідливими випарами, через що рятувальники були змушені працювати у спеціальних захисних апаратах, а деякі отрутохімікати доводилось відкопувати із завалених землею підвальних приміщень.
Фінансування утилізаційних заходів здійснюється за рахунок державного бюджету та обласної Програми «Знешкодження непридатних, невідомих та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин у Черкаській області». Перезатарювання однієї тонни пестицидів обійшлося державі в 2 тисячі гривень. Що ж до повної переробки, то кожна знищена тонна коштуватиме удесятеро дорожче.
21.11.2013 12:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter